Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୋଖରୀରୁ ମିଳିଲା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୬ ମୃତ ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୬୮୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୬୨୧ ମୃତ
  • ||
  • ମଝି ସମୁଦ୍ରରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଧକ୍କା ହେଲା ୨ ଜାହାଜ
  • ||
  • ବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲାଣି ଆଇଏମଡି, ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ବାଘ ଗଣନା ବେଳେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା !
  • ||
  • ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ, ବିରୋଧିଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଏମିତି ଜଣେ ବୋଲର ଯିଏକି ରନ୍ ମେସିନଙ୍କୁ କରିଦେଇଥିଲେ ବୋକା, କୋହଲି କହିଲେ କାହା କଥା ?

19/05/2020 at 3:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯|୦୫:  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁସ୍ୱପ୍ନ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ସେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ବୋଲରଙ୍କୁ ପ୍ରହାର କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏକଦା ନିଜ କ୍ୟାରିଅର ଆରମ୍ଭରେ ବିରାଟ ଜଣେ ବୋଲରଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପାଇଁ ଭୟ କରୁଥିଲେ । ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ବାବଦରେ କହିଛନ୍ତି କୋହଲି । ଯେତେବେଳେ ସେ ପୂର୍ବତନ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ସେନ୍ ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ସମୟରେ ବିଚଳିତ ହୋଇପଡୁଥିଲେ ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ କେବେ ହେଲେ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲରେ ଉଭୟ ସାମ୍ନା ସାମ୍ନା ହୋଇଛନ୍ତି । ବିରାଟ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ୍ ବାଙ୍ଗାଲୋର ତରଫୁ ଖେଳିଥାନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭରେ ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲସର ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲେ ।  

)

ବିରାଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୦୯ ଆଇପିଏଲରେ ସେନ୍ ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ସେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ । ୨୦୧୧ରେ ସେ ପୁଣି ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ବୋଲିଂର ସାମ୍ନା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିନଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ବିରାଟ ରାଜସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ରନ୍ କରିପାରି ନଥିଲେ ।  ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ବଲକୁ ସେ ବୋକା ଭଲି ଚାହିଁଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ ପରେ ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସି ବୋଲରଙ୍କୁ କ୍ରିଜରେ କିଛି ନକହିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ । ତେବେ ବିରାଟ ତାଙ୍କ କଥାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ନଦେଇ କେବଳ ହସିଦେଇଥିଲେ । ନିକଟରେ ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ମଧ୍ୟ ବିରାଟଙ୍କୁ କିପରି ଅସୁବିଧାରେ ପକାନ୍ତି କହିଥିଲେ ।

ଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଓ୍ୱିକେଟ୍ ବାହାରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବିରାଟଙ୍କୁ ଖେଳିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ସେ ବିରାଟଙ୍କୁ ଲେଗ୍ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ ଓ ବେଳେବେଳେ ଅଫ୍ ଷ୍ଟମ୍ପ ବାହାରେ ବଲ୍ ପକାଉଥିଲେ । ଏହି ହିସାବରେ ଫିଲ୍ଡ ମଧ୍ୟ ସଜାଇବାକୁ ହେବ ବୋଲି ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣ ଇଏସପିଏନକୁ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts