Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଶାହାରୁକ ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଡକ୍ଟରେଟ ଉପାଧି, ପୂର୍ବରୁ ପାଇ ସାରିଛନ୍ତି ୪ଥର

9/08/2019 at 9:53 PM

ମେଲବୋର୍ନ୯|୮: ଅ​‌ଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମେଲବୋର୍ନରେ ଆୟୋଜିତ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଶାହାରୁକଙ୍କୁ ଡକ୍ଟରେଟ୍ ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆୟୋଜିତ ‘ଇଣ୍ଡିଆନ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ଆଫ୍ ମେଲବୋର୍ନ’ ରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଶାହାରୁକ ଖାନ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଶାହାରୁକଙ୍କୁ ପଞ୍ଚମଥର ପାଇଁ ଏହି ଉପାଧି ମିଳିଛି।ଗରିବ ପିଲାଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଓ ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣରେ ଶାହାରୁକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଡକ୍ଟରେଟ୍ ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ‘ଲ’ ଟ୍ରୋବ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୯ ତାରିଖରେ ଶାହରୁକ ଖାନଙ୍କୁ ଡକ୍ଟରେଟ ଅଫ୍ ​‌ଲେଟର୍ସ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।ଶାହରୁକଙ୍କ ଉଚ୍ଚକୋଟ୍ଟୀର ଅଭିନୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଏଠାରେ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମେଲବୋର୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବରେ ଶାହରୁକ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ସେ ବହୁତ ଖୁସି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଶାହରୁକ କହିଛନ୍ତି. ଡକ୍ଟରେଟ ଉପାଧି ତାଙ୍କୁ  ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବାରୁ ସେ ଗର୍ବିତ।ଏଥିସହ ‘ଲ’ ଟ୍ରୋବ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସେ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି।


ଏହି ସଂସ୍ଥା ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି  ଭାରତୀୟ ସସ୍କୃତି ସହ ଜଡ଼ିତ ରହିଛି। ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସମାନ ଅଧିକାର ଦିଗରେ ‘ଲ’ ଟ୍ରୋବ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ରେକର୍ଡ କରିଛି।ଏହିଭଳି ସମ୍ମାନଜନକ ଉପାଧି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବାରୁ ଶାହାରୁକ ନମ୍ରତାର ସହ  ‘ଲ’ ଟ୍ରୋବ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶାହାରୁକଙ୍କୁ ଚାରିଥର ଡକ୍ଟରେଟ୍ ଉପାଧି ମିଳିସାରିଛି। ୨୦୦୯ରେ ବିଟ୍ରିଶ ୟୁନିର୍ଭସିଟି ଆଫ୍ ବେଡଫୋର୍ଡଶାୟର ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଡକ୍ଟରେଟ୍ ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା  ୨୦୧୫ରେ ଏଣ୍ଡିନବର୍ଗ ୟୁନିର୍ଭସିଟି ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କୁ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ଡକ୍ଟରେଟ ଉପାଧି ମିଳିଥିଲା।ତୃତୀୟ ଥର ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ମୌଲାନା ଆଜାଦ୍ ଉର୍ଦ୍ଦୁ ୟୁନିର୍ଭସିଟି ମଧ୍ୟ  ତାଙ୍କୁ ଏହି ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା ।  ଚତୁର୍ଥଥର ୨୦୧୯ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ଲଣ୍ଡନ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ ତାଙ୍କୁ ଡକ୍ଟରେଟ ଉପାଧିରେ ସମ୍ମାନିତ କରିଥିଲା।

   Related Posts