Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଜେଲରେ ରହି ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଉପରେ ଥିବା ବହି ପଢିଥିଲେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ , ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କଟିଥିଲା ତାଙ୍କର ୨୨ ଦିନ…

31/10/2021 at 7:55 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୧୦ : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା କିଙ୍ଗ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍‌ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜେଲରୁ ମୁକୁଳିଛନ୍ତି । ଅନେକ ଦିନର ଅପେକ୍ଷା କରେ ଅନ୍ତ ଘଟିଛି । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ କଏଦୀମାନଙ୍କ ପରି ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ମୁମ୍ବାଇର ଆର୍ଥର ରୋଡ୍ ଜେଲରେ ୨୨ ଦିନ ବିତାଇଥିଲେ। ସେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋରେ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ରହିଥିଲେ। ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଏହି ବହି ଗୁଡିକୁ ପଢିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ‘ଦ ଲାୟନ ଗେଟ୍‌’ ଏବଂ ପରେ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କ ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଏକ ବହି ପଢିଥିଲେ । ସେଠାରେ ସେ କଏଦୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପରି କଥାବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନଙ୍କ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତର ପ୍ରଥମ କିଛି ଦିନ ଜେଲର କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସେଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ କାରାଗାରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ୯୫୬ ନମ୍ବର କଏଦୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

୨୨ ଦିନ ଜେଲରେ ରହିବା ପରେ ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଦିନ ମୁମ୍ବାଇର ଆର୍ଥର ରୋଡ ଜେଲରୁ ବାହାରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ୩ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ୩ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ୭ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥିଲା। ପୂର୍ବ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଖାନ୍ ଅନ୍ୟ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ପରି ଜେଲ୍ ରୁଟିନ୍ ଅନୁସରଣ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ଓକିଲମାନେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନଡିପିଏସ କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିବାରୁ ସେ ଖୁବ୍‌ ଚିନ୍ତିତରେ ଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଜେଲ ଲାଇବ୍ରେରୀରୁ କିଛି ବହି ପଢିବା ପାଇଁ ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ତେବେ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି, ଆର୍ଯ୍ୟନ୍‌  ଭଗବାନ ରାମଙ୍କ ଉପରେ ଲିଖିତ ଏକ ବହି ପଢିଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସେ ‘ଦ ଲାଏନ୍ ଗେଟ୍‌’ ନାମକ ଏକ ବହି ପଢିଥିଲେ । ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଅନ୍ୟ ଜେଲର ଅନ୍ତେବାସୀମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲେ। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଜେଲରେ ରହିବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଥରେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଭିଡିଓ କଲ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଜେଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ପରେ ଶାହରୁଖ ଖାନ ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ ରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ।

   Related Posts