Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୬୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା: ପ୍ରଭାବିତ ହେବ ଓଡ଼ିଶା, ୩ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ ଓ ପବନ ବୋହିବ
  • ||
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

ଏବେବି ଦର୍ଶକ ମନରେ ରାଜ୍ କରୁଛି ‘DDLJ’, ଏହି ଫିଲ୍ମରୁ ଶାହାରୁଖ ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ‘କିଙ୍ଗ ଅଫ୍ ରୋମାନ୍ସ’ର ପରିଚୟ…

20/10/2021 at 1:17 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୦।୧୦ :  ଶାହରୁଖ ଖାନ ଏବଂ କାଜୋଲଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିଆ ଲେ ଜୟେଙ୍ଗେ’ ରିଲିଜ ହେବାର ୨୬ ବର୍ଷ ପୁରଣ କରିଛି । ୨୦ ଅକ୍ଟୋବର ୧୯୯୫ ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଆଦିତ୍ୟ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଫିଲ୍ମ DDLJ ଶାହାରୁଖଙ୍କୁ ରୋମାନ୍ସର ରାଜା ବୋଲି ବିବେଚିତ କରିଥିଲା । ରାଜ୍‌ ଏବଂ ସିମରନଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ଶାହାରୁଖ ଏବଂ କାଜୋଲ ସିଲଭର ସ୍କ୍ରିନ୍‌ରେ ଏପରି ଯାଦୁ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ, ଯାହା ସିନେମା ପ୍ରେମୀଙ୍କ ମନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍‌ କରୁଛି । ବ୍ଲକବଷ୍ଟର ଥିବା ଏହି ଫିଲ୍ମ ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ଫେୟାର ଆୱାର୍ଡ ଜିତିଥିଲା ​​। ଯେତେବେଳେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ହେଲା, ଫିଲ୍ମର ମୁଖ୍ୟ କଳାକାରମାନଙ୍କ ସହିତ ସମସ୍ତ ଚରିତ୍ର ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଥିଲା ।

ତେବେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାଣ ବେଳେ କେହି ଭାବିନଥିଲେ ଯେ ଫିଲ୍ମଟି ଆଇକନିକ୍ ହୋଇଯିବ। ଯେତେବେଳେ ୟଶ ଚୋପ୍ରା ‘ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିଆ ଲେ ଜୟେଙ୍ଗେ’ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ସୈଫ୍‌ ଅଲି ଖାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲେ, କାରଣ ସେ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ଏହି କାହାଣୀରେ ପାଇଁ ସେ ଫିଟ୍ ହେବ, କିନ୍ତୁ ସୈଫ୍‌ ଏହା କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। କୌଣସି କାରଣରୁ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଶାହାରୁଖ ଖାନଙ୍କୁ ଅଫର କରାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ଶାହାରୁଖଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଚାର୍‌ ଚାନ୍ଦ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲା ।ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ମୁକ୍ତିଲାଭ ଶାହାରୁଖଙ୍କୁ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଆଡକୁ ନେଇଗଲା, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅଙ୍କ ମନରେ ରାଜଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖିବା ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ ହେଲା ।

News18 hindi

ଥିଏଟରରେ ବସିଥିବା ଦର୍ଶକମାନେ ‘ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହନିଆ ଲେ ଜୟେଙ୍ଗେ’ର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦୃଶ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଏବଂ ଅମରେଶ ପୁରୀ ଙ୍କ ଡାଇଲଗ୍‌ ଡା ‘ଜା ସିମ୍‌ରନ୍ ଜା ଜୀ ଲେ ଆପନି ଜିନ୍ଦାଗି’ ଏହା ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍‌ ପପୁଲାର ହୋଇଥିଲା । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସମସ୍ତ ଗୀତ ଏତେ ହିଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା ଯେ ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ଗୀତ ଗୁଡିକ ବାଜିଲେ  ନାଚିବାକୁ  ସହ ଗାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ଗୀତ ମଧ୍ୟ ଏକ ଚମତ୍କାର ଡଙ୍ଗରେ ସୁଟିଂ କରାଯାଇଥିଲା।

News18 hindi

ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି  ରିଲିଜ ହେବାର ୨୬ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେହି ଯୁଗର ଯୁବକମାନେ ଆଜି ମଧ୍ୟ ବୟସ୍କ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଫିଲ୍ମ ‘ଦିଲୱାଲେ ଦୁଲହାନିଆ ଲେ ଜୟେଙ୍ଗେ’ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମନୋରଞ୍ଜନ କରୁଛି। ଦର୍ଶକଙ୍କ ଭଲପାଇବା ହେତୁ ଫିଲ୍ମଟି ତାଙ୍କ ନାମରେ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୁମ୍ବାଇର ମରାଠା ମାଣ୍ଡିର ଟକିଜ୍ ରେ ୧ ହଜାର ସପ୍ତାହ ଧରି ଚାଲିଥିଲା ​। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା ଫିଲ୍ମ ‘ଶୋଲେ’ର ନାମରେ ରହିଛି।

   Related Posts