Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

୪୫ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପଞ୍ଚମ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ପିତା ହେଲେ ଆଫ୍ରିଦି : କହିଲେ ପୁଅ ଅପେକ୍ଷା…

27/05/2020 at 1:56 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୫ : ଭାରତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ଦେଶର ବୀର ପୁତ୍ର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିଷ ଓଗାଳୁଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟ ଅଧିନାୟକ ଶାହିଦ ଆଫ୍ରିଦି ବୋଧହୁଏ ପାକିସ୍ତାନରେ ନେତା ଭାବେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଭାରତ ବିରୋଧୀ ବୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି | ଆଫ୍ରିଦି ସବୁବେଳେ ଭାରତ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳିଥାନ୍ତି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନାନା ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାନ୍ତି | ନିକଟରେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ନେଇ ସମାଜର ମନୋଭାବକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା କଥା କହିଥଲେ | ତେବେ ଆଫ୍ରିଦି ୫ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେବା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ତାଙ୍କୁ ଲୋକେ ନାନା କମେଣ୍ଟ କରିଥିଲେ | କେହି କେହି ଲେଖିଥିଲେ ପୂର୍ବରୁ ୪ଟି ଶିଶୁ କଣ ଯଥେଷ୍ଟ ନଥିଲା ? ପୁଅକୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ଏତେ ଝିଅ ଜନ୍ମ କରିଛନ୍ତି ?

ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଭଗବାନ ତାଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ଶିଶୁ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ସେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣେଇଥିଲେ | ତେବେ ଭଗବାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇବା ଯଥେଷ୍ଟ ନୁହେଁ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଫ୍ରିଦି କହିଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁଅମାନେ ଯେଉଁଭଳି ନିକମ୍ମା ହେଉଛନ୍ତି, ଏହି ସମୟରେ କେବଳ ଝିଅମାନେ ହିଁ ମାତାପିତାଙ୍କ ସହର ପାଲଟୁଛି | ଝିଅମାନେ ହିଁ ମାତାପିତାଙ୍କୁ ସବୁ କାମରେ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ସମସ୍ତେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ିବା ଉଚିତ | ଯାହାଫଳରେ ଲୋକେ ଆଉ ପୁଅ ଖୋଜିବେ ନାହିଁ | 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୪୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଆଫ୍ରିଦି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀ ମାସରେ ପଞ୍ଚମ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ପିତା ହୋଇଛନ୍ତି | ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ୪ ଝିଅ ଥିଲେ | ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସେ କହିଥଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଈଶ୍ୱରଙ୍କ କୃପା ରହିଛି | ତାଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ ୫ ଝିଅ | 

ଏକ ଟିଭି ଚାନେଲରେ ଲାଇଭ ଥିବାବେଳେ ଆଫ୍ରିଦି କହିଥିଲେ ଯେ, “ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ସବୁବେଳେ ସକାରାତ୍ମକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛି | ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଉଦାହରଣ ହେଲା, ଭାରତରୁ ଯେଉଁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଭାଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଉଡି ଆସିଥିଲେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଚା’ ପିଆଇ ସମ୍ମାନର ସହ ତାଙ୍କ ଦେଶକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲୁ | ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ ହିରୋ କରିଦେଲା ଯାହାକୁ ଆମେ ଆମ ଦେଶରେ ତଳେ ପକାଇ ପଠାଇଥିଲୁ | ଏହା ଠାରୁ ବଳି ଆମେ ଆପଣମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଉ କଁ କରିପାରିବୁ | ଅର୍ଥାତ ଭାରତକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଉଚିତ | ଆପଣମାନେ ମଧ୍ୟ ମଣିଷ ସେଥିପାଇଁ ସେହି ଆଧାରରେ କାମ କରନ୍ତୁ |”

   Related Posts