Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୦୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଚାକିରୀରୁ ବିଦା ହେଲେ ରସିକିଆ ଶିକ୍ଷକ, ହ୍ବାଟସଆପ୍ ଗ୍ରୁପରେ ପଠାଇଥିଲେ ନିଜ ଅନ୍ତରଙ୍ଗ ମୁହୂର୍ତ୍ତର ଭିଡିଓ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ବାଲି ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କୁ ହାବିଲଦାର ମାଗୁଥିଲେ ଚାନ୍ଦା, ଆଜି ଶୁଣିଲା ପରେ ଏସପି କଲେ ସସପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ବିଗୁଡୁଛି କରୋନା ସ୍ଥିତି : ଭୀମସାର କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ବଢିବ ଶଯ୍ୟା, ଚାଲିଛି ଦ୍ବିତୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ କାମ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ବସ୍ତା ଷ୍ଟେସନରେ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍ ରହଣି ଦାବି, ରେଳରୋକ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଲା କାଳବୈଶାଖୀ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବରଗଛ ମୂଳରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ୧୦ଦିନ ପରେ ହୋଇଥାନ୍ତା ବାହାଘର, ଗଛରେ ଓଢଣୀ ବାନ୍ଧି ପ୍ରେମିକ ସହ ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ
  • ||
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବୋରିସ୍‌ ଜନସନ୍‌ଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତ ବାତିଲ
  • ||

ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତରେ ଶାହାଙ୍କ ରଣହୁଙ୍କାର : କହିଲେ, ‘ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ମୁକ୍ତ ହେବ କେରଳ, ତାମିଲନାଡୁରେ ସରକାର ଗଢିବ ମହାମେଣ୍ଟ’

7/03/2021 at 8:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୩ : ଦେଶର ୪ ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ଗୋଟିଏ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ । ଏ ନେଇ ରଜନୀତି ମଧ୍ୟ ସରଗରମ ହୋଇଗଲାଣି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେୀ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କନ୍ୟାକୁମାରୀରେ ଏକ ରୋଡ ଶୋ କରିଛନ୍ତି । ପରେ କେରଳର ତ୍ରିବେନ୍ଦ୍ରମରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସମେତ ବିଜେପିର ଫୋକସ୍‌ରେ ଅଛି କେରଳ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ ରାଜ୍ୟ । ଦଳ ୩ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଦମରେ ଲାଗିପଡିଛି ।

କେରଳରେ ଏକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ‘ ବିଜେପିର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ହେବ, ମୋଦିଙ୍କ ସହିତ ନୂଆ କେରଳ’ । ଶାହାଙ୍କ ବ୍ୟତିତ ମଞ୍ଚରେ ମେଟ୍ରୋ ମ୍ୟାନ୍‌ ଇଂ. ଶ୍ରୀଧରନଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ଦେଶରେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ମେଟ୍ରୋ ନିର୍ମାଣ କରିଥିବା ମେଟ୍ରୋ ମ୍ୟାନ୍‌ ଇଂ. ଶ୍ରୀଧରଣ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ କେରଳ ହାଇକୋର୍ଟର ଜଜ୍‌ ଏବଂ ଅନେକ ନେତା ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ମେଟ୍ରୋ ମ୍ୟାନ୍‌ ଇଂ. ଶ୍ରୀଧରଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଶାହା କହିଛନ୍ତି, କୋଙ୍କଣ ରେଲଓ୍ବେ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମହତ୍ତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଥିଲା । ଯାହାକୁକି ସଫଳତାର କରି ଦେଖାଇଥିଲେ ମେଟ୍ରୋ ମ୍ୟାନ୍‌ ଇଂ. ଶ୍ରୀଧରଣ ।

ଏହା ସହିତ ତାମିଲନାଡୁ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଶାହା କହିଛନ୍ତି, ‘ତାମିଲନାଡୁରେ AIADMK-BJP-PMK ମେଣ୍ଟ ସରକାର ତିଆରି ହେବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଦେଶରେ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ଜାରି ରହିବ ’ ।

   Related Posts