Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||

ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ ସଫଳୀ ବର୍ମା

27/02/2020 at 3:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ଲେଡି ସେହେୱାଗ୍ ଭାବେ ପରିଚିତ ସଫାଳୀ ବର୍ମା ଆଇସିସି ୱିମେନ୍ସ ଟି-୨୦ୱାର୍ଲଡ କପ୍‌ରେ ଦ୍ରୁତ ରନ ସଂଗ୍ରହର ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି।   ସଫଳୀ ଖେଳିଥିବା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ  ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ମୋଟ ୪୩୮ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ରହିଛି ୧୪୭.୯୭ । ଯାହା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସ୍ୱୟଂ ଏକ ରେକର୍ଡ ବୋଲି ଆଇସିସି କହିଛନ୍ତି।

ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହରେ ସଫଳୀ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟର କ୍ଲୋ ଟ୍ରାଇଅନ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏଲିସା ହିଲୀଙ୍କୁ ବି ପଛରେ ପକାଇଦେଇଛନ୍ତି। ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ସଫଳୀ ଆଇସିସି ଟି-ୱାର୍ଲଡ କପ୍‌ରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ସଫଳୀ ମାତ୍ର ୧୫ଟି ବଲ ଖେଳି ୨୯ ରନ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ୫ଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକ୍କା  ବଳରେ ସେ ଏହି ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ଟି ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେ ୧୭ଟି ବଲରୁ ୩୯ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କର ୨ଟି ଚୌକା ଓ ୪ଟି ଛକ୍କା ବି ଥିଲା। ସେହିପରି ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୩୪ଟି ବଲରୁ ୪ଟି ଚୌକା ଓ ୩ଟି ଛକ୍କା ବଳରେ ୪୬ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ଚଳିତ ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲଡ କପ୍‌ର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚ୍‌ ରେ ସେ ମାତ୍ର ୬୬ଟି ବଲ ଖେଳି କରିଛନ୍ତି ୧୧୪ ରନ୍। ଏଥିରୁ ତାଙ୍କ ରନ ସଂଗ୍ରହର ହାର ସହଜରେ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ।

   Related Posts