Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ଟ୍ରମ୍ପ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ, ତେଜିଲା ରାଜନୀତି

13/04/2020 at 7:16 PM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୧୩।୪: ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ହାହାକାର ଦେଖାଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଜନୀତି ମଧ୍ୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ହେଉଛି । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଡେମୋକ୍ରାଟ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ  ଦୌଡରେ ଆଗରେ ଥିବା ଜୋ ବିଡେନ ବିଡେନଙ୍କୁ ଏକ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଛି । ଅତୀତରେ ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ସେବେଠାରୁ ଆମେରିକା ରାଜନୀତିରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ଏପି ଅନୁଯାୟୀ, ତାରା ରେଡ୍ଡୀ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳା ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୧୯୯୩ରେ ଯୌନ ଶୋଷଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ସେତେବେଳେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହିଲ ଅଫିସରେ ଜୋ ବିଡେନ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ ଏବଂ ତାରା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସହ କାମ କରୁଥିଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ ତାରାଙ୍କ ତରଫରୁ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି । ଓ୍ବାଶିଂଟନରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ସେ ଜଣେ ଅଜ୍ଞାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ ଯେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଗତବର୍ଷ ତାରା ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଯେତେବେଳେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଲା ସେତେବେଳେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ସଫେଇ ଦିଆଯାଇ ଏହି ଅଭିଯୋଗଗୁଡିକ ଭୁଲ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି । ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ଉଚିତ୍ ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଏହାକୁ ରାଜନୈତିକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ।

ପ୍ରାଥମିକ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେତେକ ମହିଳା ତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଜଣେ ମହିଳା ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts