Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବର ପାଲଟିଛି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ, ଭିତିରିଆ କଥାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କଲେ ରୂପଜୀବୀ, କ’ଣ କହୁଛନ୍ତି ଦେଖନ୍ତୁ

25/12/2019 at 10:19 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୫।୧୨: ଦିନ କେଇଟା ପରେ ନୂଆ ବର୍ଷ । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ହେବ ଜିରୋ ନାଇଟ୍ ସେଲିବ୍ରେସନ । ହେଲେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାଜଧାନୀରେ ଜାଲ ବିଛାଇ ସାରିଛି ହାଇ ପ୍ରୋଫାଇଲ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍ । ଏହା ପଛରେ କାମ କରୁଛି ବାଂଲାଦେଶୀ ଲେଡିଙ୍କ ବ୍ରେନ୍ । ତାଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଏବେ  ପାଖାପାଖି ୨୦ ଜଣ ଯୁବତୀ ଅଛନ୍ତି । ଏମିତି ଅନେକଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଝିଅମାନେ ରହିଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।  ନୂଆବର୍ଷ ମଉଜ ପାଇଁ ଆଗକୁ ବାଂଲାଦେଶରୁ ଆହୁରି ଝିଅ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ । ଏହି ସବୁ ଝିଅଙ୍କର ଦେଖାଶୁଣା ଠାରୁ ଗ୍ରାହକ ଯୋଗାଡ଼ର ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ନେଉଛନ୍ତି  ବାଂଲାଦେଶୀ ରାଣୀ ମହୁମାଛି । କିଏ କେଉଁ ହୋଟେଲରେ କାହା ସହ ରାତି କାଟିବେ ତାର ସବୁ ହିସାବ କିତାବ ମଧ୍ୟ ରଖୁଛନ୍ତି । କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ ସେମିତି ଜଣେ କରିତ୍ କର୍ମା ଲେଡିଙ୍କ କଳା କାହାଣୀ ବଖାଣିଛନ୍ତି ଜଣେ ବାଂଲାଦେଶୀ ରୂପଜୀବୀ ।

ବଡ଼ ଚାକିରୀର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ଅଣାଯାଏ । ହେଲେ ଓଡ଼ିଶା ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ଲିପ୍ତ କରାଯାଏ, ଯାହା ବିଷୟରେ କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିହେବ ନାହିଁ । ଦେହ ବ୍ୟବସାୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଏ । ଆଉ ବିରୋଧ କଲେ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ନିର୍ଯାତନା । ମାଡ଼, ଗାଳି, ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାଇ ଦେବାର ଧମକ । ଦିନକୁ ଏହି ରୂପଜୀବୀଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫ ହଜାର ନେଇଥାନ୍ତି ରାଣୀ ମହୁମାଛି । ଆଉ ସେମାନଙ୍କୁ କେତେ ଟଙ୍କା ମିଳେ, ତାହା ସେମାନଙ୍କ ମୁହଁରୁ ହିଁ ଶୁଣି ନିଅନ୍ତୁ ।

ତେବେ କିଏ ସେହି ଅଞ୍ଜଳି ? ଅଞ୍ଜଳି ବାଂଲାଦେଶର ନା ଭୁବନେଶ୍ବରର ? କେମିତି ସେ ରାଜଧାନୀରେ ଦେହର ପସରା ମେଲିଲେ ? ସତ କଥା ହେଉଛି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଡିମାଣ୍ଡ ବଢିଲେ, ଅଞ୍ଜଳିଙ୍କ ଭଳି ରାଣୀ ମହୁମାଛିମାନେ ତାଙ୍କ ହାତ ଲମ୍ବା କରି ଦିଅନ୍ତି ଆଉ ଲାଗି ପଡ଼ନ୍ତି କେଉଁଠୁ କେମିତି ଆଣିବେ ରୂପଜୀବୀ । ଆଉ ସେତେବେଳେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମନଲାଖି ଯୋଗାଡ଼ରେ ବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ।  ଲିଙ୍କ୍ ହୁଏ ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ବାଂଲାଦେଶ ଭାୟା କୋଲକାତା । ଏ ଲିଙ୍କ କେମିତି ହୁଏ  ଆମେ ଆଗକୁ କହିବୁ । ଗରିବ ଝିଅଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିବା ସହ ଭଲ ଚାକିରୀର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାନ୍ତି ।

ଆଉ ଭୋକ ମାରିବା ପାଇଁ ଆଉଟୁପାଉଟୁ ହେଉଥିବା ଗରିବ ଝିଅମାନେ ଯେତେବେଳେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଛୁଟି ଆସନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ହିଁ ଜଣାପଡ଼େ ସେମାନଙ୍କର ଅସଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । ଛିନଛତର ହୋଇଯାଏ ସେହି ସରଳ ଝିଅର ଆଶା । ଆଉ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ରାଜଧାନୀରେ ହୋଟେଲ, ଲଜ୍ ଓ ସର୍ଭିସ୍ ଅନ୍ କଲ୍ରେ । ରାଜଧାନୀରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଲିପ୍ତ କରାଇ ସେମାନେ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତି । ଆଉ ଥରେ ସେହି ରାସ୍ତାରେ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ, ଫେରିବାର ସବୁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ । ଆଉ ଲାଗିଯାଏ ରୂପଜୀବୀର ଟ୍ୟାଗ୍ ।   

   Related Posts