Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବର ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଜାରି, ୮ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍‌ରେ ଅନଲାଇନ୍ ଦେହବେପାର: ସୋସିଆଲ୍ ଡିଷ୍ଟାନ୍ସିଂ ପାଇଁ ନୂଆ ଫର୍ମୁଲା କରିଛନ୍ତି ସେକ୍ସ ଓ୍ୱାର୍କର, ଅଧଘଣ୍ଟାକୁ ହଜାରେ

28/05/2020 at 8:37 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୨୮|୦୫:  ସାରା ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସର ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନ୍ସ୍ ବା ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି । ଫଳରେ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ମାନ୍ଦା ହୋଇଯାଇଛି । ଦେହଜୀବୀମାନେ ଏବେ ନୂଆ ଉପାୟ ଆପଣାଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଏବେ ଅନଲାଇନରେ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । କରୋନା ଭୟରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ମଧ୍ୟ ଦେହଜୀବୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି ।

ଏବେ ଦେହଜୀବୀମାନେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହ ଅନଲାଇନ୍ ଭିଡିଓ ଚାଟ୍ ଓ ଇ ଓ୍ୱାଲେଟରେ ପେମେଣ୍ଚ ଅଫର୍ ଦେଉଛନ୍ତି । ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଜଣେ ଦେହଜୀବୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଜୁମ୍ ଆପରେ ସେମାନେ ଏବେ କରବାର ଚଳାଇଥିବା ଦେହଜୀବୀଜଣଙ୍କ କହିଥିଲେ ।

ଦେହଜୀବୀଜଣଙ୍କ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେମାନେ ଜୁମ୍ ଆଇଡି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ସେମାନେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହ ଭିଡିଓ କଲିଂ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟା ହିସାବସରେ ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡୁଛି । ତାହା ପୁଣି ଅନଲାଇନରେ । କାରଣ ଆଉ କିଛି ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ ।

ସେହିପରି ଆଉଜଣେ ଦେହଜୀବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଅନଲାଇନ୍ କାରବାରରେ ୩୦ ମିନିଟକୁ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ନେଉଛନ୍ତି । ଏହାର ପେମେଣ୍ଟ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ଓ ପେଟିଏମ୍ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଉଛି । ଭିଡିଓ ଚାଟ୍ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାହକମାନେ ଅନଲାଇନ୍ ପେମେଣ୍ଟ୍ ଦେଉଛନ୍ତି ।ଏହି ସମୟରେ ଏକ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ସଙ୍ଗଠନ ସେମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଉଛି । 

ସେହିପରି ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଦେହଜୀବୀମାନେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ସହ ସିଧାସଳଖ କଣ୍ଟାକ୍ଚରେ ଆସିବା ଅନୁଚିତ । ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେଣୁ ସେମାନେ ଅନଲାଇନକୁ ସହଜ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts