Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ନିଜ ଘରେ ଘର ବାହାରର କାହାରି ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ବେଆଇନ୍ ଓ ଦଣ୍ଡନୀୟ, କିନ୍ତୁ ଅଟକାଇ ପାରିବନି ପୋଲିସ

1/06/2020 at 9:07 PM

ଲଣ୍ଡନ, ୦୧|୦୬: ଏବେ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା । କୌଣସୀ ଦେହଜୀବୀସହ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଏଣିକି ବେଆଇନ୍ । ବ୍ରିଟେନରେ ଏପରି ବିଲ୍ ପାରିତ ହୋଇଛି ।  

ବ୍ରିଟେନ୍ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନୂଆ ବିଲ୍‌ରେ, କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବା ମହିଳା ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ, ପତ୍ନୀ, ପ୍ରେମିକ, ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କାହା ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ତାହା ଏଣିକି ବେଆଇନ । ନିଜ ଘରେ ମଧ୍ୟ ପତ୍ନୀ ବା ପତିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କାହା ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ମନା । ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଅନ୍ୟ କାହା ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଯିବା ବେଆଇନ ।

ଏନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ସଂସଦରେ ବିଲ୍ ପାରିତ ହୋଇଛି । ଏହାସହ ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ଆଇନରେସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଛି । ସୋମବାର ଇଂଲଣ୍ଡ ସଂସଦରେ ଏହା ପାରିତ ହୋଇଛି । ତେବେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏପରି ଆଇନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ବିଲ୍  ଅନୁଯାୟୀ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ  କେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ତେଷ୍ଟି କ୍ରିୟା ଭଳି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏକାଠି ହୋଇପିରବେ ନାହିଁ । ଏପରିକି ଅଲଗା ହୋଇ ରହୁଥିବା ପିତାମାତା ମଧ୍ୟ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।  ତେବେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଯୁବପୀଢି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିବା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ।

ତେବେ ଯଦି କେହି ଏପରି ନିୟମର ଉଲଙ୍ଘନ କରନ୍ତି ଏବଂ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଏହା ବିରୋଧରେ କିଛି କରିପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ଆଡାମ୍ ଓ୍ୱାଗନର୍ ନାମକ ଜଣେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ବିଲ୍ ଯଥାର୍ଥ ନୁହେଁ । ଏହା କାହାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଉପରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ସହ ସମାନ । ଏହାକୁ ନେଇ ସଂସଦରେ ବିତର୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts