Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ନିଜ ଘରେ ଘର ବାହାରର କାହାରି ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ବେଆଇନ୍ ଓ ଦଣ୍ଡନୀୟ, କିନ୍ତୁ ଅଟକାଇ ପାରିବନି ପୋଲିସ

1/06/2020 at 9:07 PM

ଲଣ୍ଡନ, ୦୧|୦୬: ଏବେ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଉପରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା । କୌଣସୀ ଦେହଜୀବୀସହ ଶାରିରୀକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଏଣିକି ବେଆଇନ୍ । ବ୍ରିଟେନରେ ଏପରି ବିଲ୍ ପାରିତ ହୋଇଛି ।  

ବ୍ରିଟେନ୍ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନୂଆ ବିଲ୍‌ରେ, କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ବା ମହିଳା ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ, ପତ୍ନୀ, ପ୍ରେମିକ, ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କାହା ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ତାହା ଏଣିକି ବେଆଇନ । ନିଜ ଘରେ ମଧ୍ୟ ପତ୍ନୀ ବା ପତିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆଉ କାହା ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ମନା । ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଅନ୍ୟ କାହା ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ଯିବା ବେଆଇନ ।

ଏନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ସଂସଦରେ ବିଲ୍ ପାରିତ ହୋଇଛି । ଏହାସହ ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ଆଇନରେସଂଶୋଧନ କରାଯାଇଛି । ସୋମବାର ଇଂଲଣ୍ଡ ସଂସଦରେ ଏହା ପାରିତ ହୋଇଛି । ତେବେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଏପରି ଆଇନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ବିଲ୍  ଅନୁଯାୟୀ, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ  କେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ତେଷ୍ଟି କ୍ରିୟା ଭଳି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏକାଠି ହୋଇପିରବେ ନାହିଁ । ଏପରିକି ଅଲଗା ହୋଇ ରହୁଥିବା ପିତାମାତା ମଧ୍ୟ ନିଜ ସନ୍ତାନଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।  ତେବେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଯୁବପୀଢି ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିବା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା ।

ତେବେ ଯଦି କେହି ଏପରି ନିୟମର ଉଲଙ୍ଘନ କରନ୍ତି ଏବଂ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଏହା ବିରୋଧରେ କିଛି କରିପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ଆଡାମ୍ ଓ୍ୱାଗନର୍ ନାମକ ଜଣେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ବିଲ୍ ଯଥାର୍ଥ ନୁହେଁ । ଏହା କାହାର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଉପରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବା ସହ ସମାନ । ଏହାକୁ ନେଇ ସଂସଦରେ ବିତର୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts