Sunday, September 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଅବୈଧ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କଲା ପୋଲିସ, ଦିଲ୍ଲୀରୁ ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି ରାକେଟ୍

ଡେରାଡୁନ: ପୋଲିସ ଡେରାଡୁନରେ ଚାଲିଥିବା ଅବୈଧ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କରିଛି। ମାମଲାରେ ଦଲାଲ ସମେତ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟୀ ଓ ଗ୍ରାହକ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। କିଛି ଗୋଷ୍ଠୀ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରୁ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଆଣି ସହରର ବିଭିନ୍ନ ହୋଟେଲ ଓ ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍ ରଖି ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବାର ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଥିଲା। ସେହି ଅନୁସାରେ ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ୨ଟି ଗାଡିରୁ ୭ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ କବଳରୁ ୬ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଗତ ରାତିରେ ମସୁରି ଡାଇଭର୍ସନରେ ପୋଲିସ ବ୍ୟାରିକେଡ ଲଗାଇ ବାହନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ବେଳେ ୨ଟି ଗାଡିରୁ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଗାଡିରେ ବସିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ବେଳେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ଫଟୋ, ସେମାନଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ଆଦି ଥିବା ଦେଖି ପୋଲିସ ,ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ପରେ ସେମାନଙ୍କ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ସୂଚନା ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ଚଢଉ କରି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୬ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ଦଲାଲ ଓ ଗ୍ରାହକ ମିସାଇ ମୋଟ ୭ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗୁରୁବାର ସିଟି ଏସପି ଶ୍ୱେତା ଚୌବେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ସହରରେ ଚାଲିଥିବା ଅବୈଧ ଦେହ ବ୍ୟବସାୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଡେରାଡୁନରେ ଏହି ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସଞ୍ଚାଳିତ ହେଉଥିବା ସେ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।  ତେବେ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ଏବେ ଜାରି ଥିବାରୁ ଆଗକୁ ପୁରା ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚରା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀର ଅମିତ ନାମକ ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ସେମାନଙ୍କୁ ଡେରାଡୁନ ପଠାଉଥିବା କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଅମିତ କିଏ ଓ କିପରି ରାକେଟ୍ ସଞ୍ଚାଳନ କରୁଛି ପୋଲିସ ତାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଥିବା ଏସପି କହିଛନ୍ତି  ।

372 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର