Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାଉରକେଲାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ସେବା ସଙ୍ଗମ

23/11/2019 at 11:22 PM

ରାଉରକେଲା ୨୩।୧୧ –  ରାଉରକେଲାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ସେବା ସଙ୍ଗମ । ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ବୟଂ ସେବକ ସଂଘର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏକାଠି ହୋଇଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିରନ୍ତର ସେବା କରୁଥିବା ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ । ସେବା ଭାରତୀ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରାନ୍ତ ଓ ଉତ୍କଳ ବିପନ୍ନ ସହାୟତା ସମିତି ମିଳିତ ଭାବେ ସେବା ସଙ୍ଗମର ଆୟୋଜନ କରିଛନ୍ତି । ଆରଏସଏସର ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ସେବା ପ୍ରମୁଖ ରାଜ କୁମାର ମଟେଲଙ୍କ ସହ ବରିଷ୍ଠ ସିମାଜସେବୀ ଅଶୋକ ଜଲାନ୍‌ ଏହି ୨ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ।….

ରାଉରକେଲାରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ସ୍ବୟଂ ସେବକ ସଂଘର ସେବା ସଙ୍ଗମ । ସ୍ଥାନୀୟ ଭଞ୍ଜ ଭବନ ପଡ଼ିଆରେ ଏହି ଦୁଇ ଦିନିଆ ସମ୍ମିଳନୀକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ଆରଏସଏସର ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ସେବା ପ୍ରମୁଖ ରାଜ କୁମାର ମଟେଲଙ୍କ ସହ ବରିଷ୍ଠ ସିମାଜସେବୀ ଅଶୋକ ଜଲାନ୍‌ । ନିସ୍ବାର୍ଥ ଭାବେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସଂଘର ସ୍ବୟଂ ସେବକ, ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ତଥା ସମାଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା, ସାମାଜିକ ସଞ୍ଜମତା ତଥା ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ପାଇଁ ନିରନ୍ତର ପୟାସ କରୁଥିବା ସେବାବ୍ରତୀ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କର ଏହା ହେଉଛି ସମ୍ମିଳନୀ । ଆରଏସଏସର ଏହି ସେବା ସଙ୍ଗମରେ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ରାୟ ୬୦୦ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସମେତ ବରିଷ୍ଠ ସଂଘ ସେବକ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେବା ସହ ଜୈବିକ କୃଷି ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଆସିଛି ଆରଏସଏସ । ସେହିଭଳି ଆରଏସଏସ୍‌ ତାର ସେବକମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିରନ୍ତର ସେବା କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟତାବାଦକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଉଥିବା ଆରଏସଏସ ନୂତନ ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣର ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛି । ଆଉ ଏସବୁ ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିଛି ପ୍ରତ୍ୟେକ ସ୍ବୟଂ ସେବକଙ୍କ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଚିନ୍ତନ ପାଇଁ ।

୧୯୯୦ ମସିହାରରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଆରଏସଏସର ଏଭଳି ସେବା ସଂଗମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି । ପ୍ରତି ୫ବର୍ଷରେ ଥରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ଏହି ସେବା ସଙ୍ଗମରେ ସ୍ବୟଂ ସେବକମାନେ ଏକାଠି ହୋଇ ସମାଜ ତଥା ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ଚିନ୍ତନ କରିଥାନ୍ତି ।

   Related Posts