Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଟବଲର ଡିଏଗୋ ମାରାଡୋନାଙ୍କ ପରଲୋକ, ୩ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପାଳିଥିଲେ ୬୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ
  • ||
  • ଦୈନିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ତୂଳନାରେ ଆଜି କମିଲା ସୁସ୍ଥ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୭୨୮
  • ||
  • ଯୋଡାମୁଣ୍ଡ ଶିଶୁ କାଳିଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଏସସିବିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଥିଲେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ, ସୁସ୍ଥ ଅଛି ଜଗା
  • ||
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||

ଦିନ ଦ୍ବିପହରରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ପେଶାଦାର ଅପରାଧୀ

21/08/2019 at 4:23 PM

କଟକ ୨୧।୮: କଟକରେ ଲାଗ ଲାଗ୍ ବୋମା ଫୁଟିଲା । ସ୍ପଷ୍ଟ ଦିବାଲୋକରେ ଲଗାତର ୪ ଟି ବୋମା ଫୁଟାଇ କଟକର ଅଲିଶା ବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କରାଜ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି କିଛି ପେଶାଦାର  ଅପରାଧୀ ।  ଦିନ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ଗୋଟାଏ ସମୟରେ ଏପରି ଲଗାତର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ପଛରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତା ରହିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୩ ଜଣଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥାନାରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ  ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌ ଓ ବମ୍‌ ସ୍କାର୍ଡ ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଛାନ୍‌ଭିନ୍ କରିବା  ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ସ୍ପଷ୍ଟ ଦିବାଲୋକରେ  ଗୋଟିଏ ଜାଗାରେ ଲଗାତର ଫୁଟିଲା ବୋମା । ଦୁଇଟି ଘରକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ୪ ଟି ବୋମା  ମାଡକଲେ । ପାର୍ବଣ ଆରମ୍ଭ ଆଗରୁ କଟକରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇବା ଭଳି ସ୍ଥିତି । ଅଲିଶାବଜାରରେ ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟଛି ।

ଗୋଟିଏ ବାଇକ୍‌ରେ  ୩ ଜଣ ପେଶାଦାର ଅପରାଧୀ ଆସିଥିଲେ । ସୁଲୋଚନା ପରିଡା ଓ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପରିଡାଙ୍କ ଘର ଉପରକୁ ଲକ୍ଷ କରି ଲାଗ୍ ଲାଗ୍ ୪ ଟି ବୋମା ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ବିଶେଷ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନଥିଲେ ବି , ବୋମାର ଶବ୍ଦରେ ସାଧାରଣରେ ଏକ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତିନି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଭିତରୁ ଜଣେ ଥାନାରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବାସୂଚନା ମିଳିଥିଲେ ବି, ପୋଲିସ କିନ୍ତୁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନି ।  

। ଜନଗହଳି ରହୁଥିବା ଏହି  ସ୍ଥାନରେ ଅପରାଧୀମାନେ  ଦିନଟାରେ  କିପରି ବୋମା ଫୁଟାଇ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ସାହସ ଯୁଟାଇ ପାରିଲେ , ତାହା ହିଁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ । ତେବେ ଏଭଳି ଅପରାଧ ପଛରେ ପୂର୍ବ ଶତୃତା  ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି ।

ପାର୍ବଣ ଆଗରୁ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତରେ ପକାଇଛି ।ତେଣେ ନୂଆ ପୋଲିସ କମିଶନର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ପୋଲିସ କିପରି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବ ତାହାକୁ ଅପେକ୍ଷା ।  

   Related Posts