Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁର୍କୀରେ ବଡ ଧରଣର ଭୂକମ୍ପ ପରେ ସୁନାମି: ପ୍ରକୃତି ରଚିଲା ତାଣ୍ଡବଲୀଳା, ୬ ମୃତ, ୨୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ବିଜେପିକୁ ତିର୍ତ୍ତୋଲବାସୀ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତାଇବେ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରିବେ- ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • PL 2020: ଗର୍ଜିଲା କ୍ରିସ୍ ଗେଲଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍, ରାଜସ୍ଥାନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୮୬ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଲା କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଜଣେ ମୃତ, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ରାସ୍ତା କଡକୁ ଖସିଲା ବସ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ସେନେଗଲ୍‌ ଉପକୂଳ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡ଼ିଗଲା ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କ ଡଙ୍ଗା: ୧୪୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ବଞ୍ଚିଗଲେ ୬୦
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରୁ ଆଉ ୮୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୨୩୭
  • ||
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ : କିଛି ନ ଲୁଟି କେବଳ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ

28/06/2019 at 6:03 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୬ : ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ । ତା ପୁଣି ତାଙ୍କରି ବାସଭବନରେ । ଗୁରୁବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ରାଜଧାନୀର ୟୁନିଟ ୬ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣା ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଅଜଣା ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନୀକ ଅଧିକାରୀ ହେଲେ  ଖଣି ଓ ଇସ୍ପାତ ବିଭାଗର ଉପସଚିବ ବଟକୃଷ୍ଣ ଦେହୁରୀ । ଏହି ଘଟଣା ରାଜଧାନୀରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଅସୁରକ୍ଷିତାର କେବଳ ପ୍ରମାଣ ନୁହେଁ ପୋଲିସ ପାଇଁ ବି ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର କାରଣ ।

ଅସୁରକ୍ଷିତ ରାଜଧାନୀ । ଏଠି କେବଳ ସାଧାରଣ ଜନତା ନୁହନ୍ତି, ଉଚ୍ଚ ପଦାଧୀକାରୀ ବି ନୁହନ୍ତି ସୁରକ୍ଷିତ । ଖଣି ଓ ଇସ୍ପାତ ବିଭାଗ ଉପସଚିବ ବଟକୃଷ୍ଣ ଦେହୁରୀ ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ମାଗିବା ଘଟଣା ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଆଲୋଡନ । ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ବଟକୃଷ୍ଣ ଦେହୁରୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଯୁନିଟ ୬ ସ୍ଥିତ ନିଜ କ୍ୱାଟର ନିକଟରେ ଅଜଣା ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସାଢେ ସାତଟା ବେଳେ ଅଫିସରୁ ଫେରି ଉପସଚିବ କାର୍‌ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ତାଙ୍କ ସି ଟାଇପ କ୍ବାଟର ୬ / ୪ର ଗେଟ୍‌ ଖୋଲି ପସୁଥିଲେ ।  

ଗେଟ୍ ନିକଟରେ  ହଠାତ୍  ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ  କରିଥିଲେ କଳାରଙ୍ଗର ବାଇକ୍‌ରେ ଆସିଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ।  ସେମାନଙ୍କ ଠେଙ୍ଗାରେ ଆକ୍ରମଣରେ ଉପସଚିବ ତଳେ ପଡିଯିବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଦୁହେଁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ତେବେ, କିଏ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲା ତାହା ବୁଝିପାରୁନାହାନ୍ତି ଉପସଚିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କର କେହି ଶତ୍ରୁ ନାହାନ୍ତି ।

ଆକ୍ରମଣ କାରୀ ଉପସଚିବଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ବି, ତାଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଜିନିଷ ଛଡାଛଡି କରିନଥିଲେ । ଏପରି କାଣ୍ଡରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ପାଖାପାଖି ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭିର ଫୁଟେଜରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଛାନଭିନ୍ ଜାରିଥିଲେ ବି ପୋଲିସ କୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ସୁରାକ ମିଳିନାହିଁ ।

ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ରାଜଧାନୀରେ ଲୁଟେରା ମାନଙ୍କର ଉତ୍ପାତ ବଢିଚାଲିଥିବାରୁ ଉପସଚିବଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ସେପରି କିଛି ଲିଙ୍କ୍‌ ଥାଇପାରେ । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ନିଜ ଅଫିସର କିମ୍ବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ କେହି ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଉପରେ ରାଗ ରଖି ଏପରି କରିଥିବା ଆଶଙ୍କାକୁ ବି ଏଡାଯାଇ ନପାରେ । ପୋଲିସ ସବୁ ଦିଗରୁ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ବେଳେ, ଅପରାଧୀ ପାଖରେ ତୁରନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ।

   Related Posts