Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଛତିଶଗଡ ସୀମାନ୍ତରୁ ଆସିବେ ପ୍ରବାସୀ, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବିଗିଡିବ ସ୍ଥିତି – ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ଅପ୍ରେଲ ଶେଷ କିମ୍ବା ମେ’ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ରାଜ୍ୟରେ ପିକ୍‌ରେ ରହିପାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବ୍ରହ୍ମଗିରିରେ ବୋମାମାଡ, ଛିଣ୍ଡିଗଲା ଯୁବକଙ୍କ ହାତ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡା : ହରିଣ ମାଂସ ବୋଝେଇ ଅଟୋ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ, ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ତ୍ରିପୁରା ଯିବାବେଳେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରୁ ୬ନାବାଳିକା ଉଦ୍ଧାର, ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ୨ଟି ଗାଁ ସଟଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବାତିଲ ହେଲା ଚଳିତବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ଘୋଷଣା କଲେ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠାରୁ ୫ ଦିନ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୫୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀରାମ ନବମୀ : କୋଭିଡ୍ କଟକଣାରେ ପାଳନ ହେବ ଉତ୍ସବ, ଆଜିଠୁ ଟ୍ବିନସିଟିର ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ
  • ||

ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ : କିଛି ନ ଲୁଟି କେବଳ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ, ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ

28/06/2019 at 6:03 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୮/୬ : ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ । ତା ପୁଣି ତାଙ୍କରି ବାସଭବନରେ । ଗୁରୁବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ରାଜଧାନୀର ୟୁନିଟ ୬ ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଥିବା ଏହି ଘଟଣା ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଅଜଣା ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନୀକ ଅଧିକାରୀ ହେଲେ  ଖଣି ଓ ଇସ୍ପାତ ବିଭାଗର ଉପସଚିବ ବଟକୃଷ୍ଣ ଦେହୁରୀ । ଏହି ଘଟଣା ରାଜଧାନୀରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଅସୁରକ୍ଷିତାର କେବଳ ପ୍ରମାଣ ନୁହେଁ ପୋଲିସ ପାଇଁ ବି ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥାର କାରଣ ।

ଅସୁରକ୍ଷିତ ରାଜଧାନୀ । ଏଠି କେବଳ ସାଧାରଣ ଜନତା ନୁହନ୍ତି, ଉଚ୍ଚ ପଦାଧୀକାରୀ ବି ନୁହନ୍ତି ସୁରକ୍ଷିତ । ଖଣି ଓ ଇସ୍ପାତ ବିଭାଗ ଉପସଚିବ ବଟକୃଷ୍ଣ ଦେହୁରୀ ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ମାଗିବା ଘଟଣା ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଆଲୋଡନ । ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ବଟକୃଷ୍ଣ ଦେହୁରୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଯୁନିଟ ୬ ସ୍ଥିତ ନିଜ କ୍ୱାଟର ନିକଟରେ ଅଜଣା ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସଂଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ସାଢେ ସାତଟା ବେଳେ ଅଫିସରୁ ଫେରି ଉପସଚିବ କାର୍‌ରୁ ଓହ୍ଲାଇ ତାଙ୍କ ସି ଟାଇପ କ୍ବାଟର ୬ / ୪ର ଗେଟ୍‌ ଖୋଲି ପସୁଥିଲେ ।  

ଗେଟ୍ ନିକଟରେ  ହଠାତ୍  ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ  କରିଥିଲେ କଳାରଙ୍ଗର ବାଇକ୍‌ରେ ଆସିଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ।  ସେମାନଙ୍କ ଠେଙ୍ଗାରେ ଆକ୍ରମଣରେ ଉପସଚିବ ତଳେ ପଡିଯିବାରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଦୁହେଁ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ । ତେବେ, କିଏ କାହିଁକି ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କଲା ତାହା ବୁଝିପାରୁନାହାନ୍ତି ଉପସଚିବ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କର କେହି ଶତ୍ରୁ ନାହାନ୍ତି ।

ଆକ୍ରମଣ କାରୀ ଉପସଚିବଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ବି, ତାଙ୍କ ଠାରୁ କିଛି ଜିନିଷ ଛଡାଛଡି କରିନଥିଲେ । ଏପରି କାଣ୍ଡରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ପାଖାପାଖି ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭିର ଫୁଟେଜରୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଛାନଭିନ୍ ଜାରିଥିଲେ ବି ପୋଲିସ କୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କିଛି ସୁରାକ ମିଳିନାହିଁ ।

ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ରାଜଧାନୀରେ ଲୁଟେରା ମାନଙ୍କର ଉତ୍ପାତ ବଢିଚାଲିଥିବାରୁ ଉପସଚିବଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ସେପରି କିଛି ଲିଙ୍କ୍‌ ଥାଇପାରେ । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ନିଜ ଅଫିସର କିମ୍ବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ କେହି ବଟକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଉପରେ ରାଗ ରଖି ଏପରି କରିଥିବା ଆଶଙ୍କାକୁ ବି ଏଡାଯାଇ ନପାରେ । ପୋଲିସ ସବୁ ଦିଗରୁ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ବେଳେ, ଅପରାଧୀ ପାଖରେ ତୁରନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏକ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ।

   Related Posts