Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଟ୍ରାଇର ନୂଆ ନିୟମ: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ ତାରିଖରୁ ଶସ୍ତା ହୋଇପାରେ ମେସେଜ୍‌ ଚାର୍ଜ…

21/02/2020 at 9:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୧/୨: ଦୈନିକ ମେସେଜ୍‌ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଲାଗିଥିବା ଶୁଳ୍କ ଉପରେ ନୂଆ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲା ଟେଲିକମ୍ ରେଗୁଲେଟରୀ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ( ଟ୍ରାଇ)। ଦୈନିକ ୧୦୦ ଏସଏମ୍‌ଏସ୍‌ ପଠାଯାଉଥିବା ଏସ୍‌ଏମଏସ୍ ପିଛା ୫୦ ପଇସା ଚାର୍ଜ ଲାଗୁଥିଲା। ମେସେଜ୍ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏସ୍‌ଏମ୍‌ଏସ୍‌ ପିଛା ୫୦ ପଇସା ଶୁଳ୍କ ନିଆଯାଉଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟ୍ରାଇ ଟେଲିକମ୍ୟୁନିକେସନ ତାରିଫ ( ୬୫ତମ ସଂଶୋଧନ) ଅନୁସାରେ ଟେଲିକମ୍‌ କର୍ମସିଆଲ କମ୍ୟୁନିକେସନ କଷ୍ଟମର ପ୍ରିଫେରେନ୍ସ ରେଗୁଲେସନ ୨୦୧୮ ମସିହାର ପ୍ରଥମରୁ ଏସ୍‌ଏମ୍‌ଏସ୍ ପାଇଁ ଶୁଳ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରିଥିଲା। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ ତାରିଖରୁ ମେସେଜ୍ ଶସ୍ତା ହେବ ବୋଲି ଟ୍ରାଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ଗତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ମାସରେ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ପୋର୍ଟାବିଲିଟି ପାଇଁ ଟ୍ରାଇ ନୂଆ ନିୟମ ଜାରି ହୋଇଥିଲା। ଡିସେମ୍ବର ମାସ ୧୬ ତାରିଖରୁ ଏହି ନିୟମ ଲାଗୁ ହୋଇଥିଲା। ଏମ୍‌ଏନପିର ନୂଆ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ନମ୍ବର ପୋର୍ଟାବିଲିଟି ପାଇଁ ପ୍ରୋସେସିଂ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ଲାଗିବ। କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବରୁ ନମ୍ବର ପୋର୍ଟାବିଲିଟି ପାଇଁ ୭ ଦିନ ଲାଗୁଥିଲା।

   Related Posts