Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଓ ବିସ୍ଫୋରକ ଜବତ, ଗଛ ତଳେ ପୋତାଯାଇଥିଲା

18/03/2020 at 10:37 AM

ଗୌହାଟି୧୮।୦୩: ଆସାମ ପୋଲିସ ଓ ସେନାକୁ ବଡଧରଣର ସଫଳତା । ଆସାମର କୋକରାଝର ଜିଲ୍ଲାରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣରେ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି । ମାଟି ତଳୁ ପୋତା ହୋଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ପୋଲିସ । ଏତେ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ନେଇ ଖୋଲତାଡ ଜାରି ରଖିଛି ସେନା ଓ ପୋଲିସ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ମଙ୍ଗଳବାର ସଂଧ୍ୟାରେ ଆସାମ ପୋଲିସ ଡିଜି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କୋକରାଝର ଜିଲ୍ଲାର ଲେଓପାନୀ ନାଳ ଓ ଉଲ୍ଟାପାନୀ ନାଳରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଲୁଚା ଯାଇଥିବାର ଖବର ମିଳିଥିଲା । ତୁରନ୍ତ ଏହି ସବୁସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଭୂଟାନ ସୀମାକୁ ଲାଗିଛି କୋକରାଝର । ସମସ୍ତ ଜବତ ସାମଗ୍ରା ଏକ ଗଛ ନିକଟରେ ପୋତା ଯାଇଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ ଓ ସେନା ।

ତେବେ ଜବତ ହୋଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ହେଉଛି – AK-୫୬ ରାଇଫଲ, ଗ୍ରେନେଡ ଲଞ୍ଚର, ରାଇଫଲ, ପିସ୍ତଲ, ୨ଟି ୭.୬୫ ମିଲିମିଟର ପିସ୍ତଲ,  ୯ଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପିସ୍ତଲ ଓ ୧୪ଟି ଦେଶୀ ରାଇଫଲ ପିସ୍ତଲ ମିଳିଛି । ତେବେ ଏତେ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର କିପରି ଭାରତୀୟ ସୀମା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କଲା । ସେନେଇ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଜାରି ରଖିଛି ସେନା ଓ ପୋଲିସ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଘଟଣାରେ କାହାରିକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇନି । ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ଖବୁଶୀଘ୍ର ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ଯାହାହେଉ କୌଣସି ଏକ ଅଘଟଣାରୁ ସମସ୍ତ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି ।    

   Related Posts