Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

କରୋନା ମୁକାବିଲା: ନିଜେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିଲେ ସିଆରପିଏଫ ଡିଜି, ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଯବାନ

5/04/2020 at 12:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୦୪ : କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ (CRPF) ର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ ସେନା ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଯବାନଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ଏହି କାରଣରୁ, ଅନେକ ଲୋକ ନିଜକୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରିଛନ୍ତି |

ସିଆରପିଏଫର ଡିଜି ଡକ୍ଟର ଏପି ମହେଶ୍ୱରୀଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେ ଉକ୍ତ ସିଏମଓଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ଭେଟି ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସିଏମଓ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରୁଥିବା ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କିମ୍ବା ସୈନିକମାନେ ଡିଜିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ଡକ୍ଟର ମହେଶ୍ୱରୀ ୧୪ ଦିନ ଧରି ନିଜକୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରିଛନ୍ତି।

ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ରହିବେ | ତେବେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକାଂଶ କାର୍ଯ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ବାସଭବନରୁ କରାଯାଉଥିଲା। ତାଙ୍କ ସହ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ବରିଷ୍ଠ ପରାମର୍ଶଦାତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ଡିଜି କେ. ବିଜୟ କୁମାର ମଧ୍ୟ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଅଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ୪୦ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଛି।

ସିଆରପିଏଫ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଯେଉଁମାନଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଏମାନେ ଆସିଥିଲେ | ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଗତ ଦୁଇରୁ ତିନି ସପ୍ତାହର ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଯଦି ସେମାନେ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି ତେବେ ସେମାନେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରୁହନ୍ତୁ ବୋଲି ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଯଦିଓ ଏହିପରି ୪୦ ଜଣ ଯବାନ ଏମାନଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ତେବେ ଏଥିରେ ବଡ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ରବିବାର ଦିନ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ |

ସିଆରପିଏଫ ଡ଼ିଆଇଜି ଏମ.ଦିନାକରଣ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ପ୍ରୋଟୋକଲ ଯୋଗୁଁ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମହେଶ୍ୱରୀଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଉଛି । ସେ ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଯବାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କେହି ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ସେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ ନିଜେ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନକୁ ଯିବା ଉଚିତ । ଏଥି ସହିତ ସିଆରପିଏଫରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସିଏମଓର ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ପାଇବା ପରେ ଅଫିସର୍ ମେସ୍ ର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନକୁ ପଠାଯାଇଛି |

   Related Posts