Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||

ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ୫ ଜଣ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ମଉକା ଦେଇଥିଲେ ଚୟନ କମିଟି

30/06/2019 at 2:47 PM

ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଚୟନ କମିଟି ଏହି ୫ ଜଣ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ମଉକା ଦେଇଥିଲେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ୫ଜଣ ଅଲ୍ରାଉଣ୍ଡର କିଏ କିଏ :

୫. ଅକ୍ଷର ପଟେଲ – ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ଗୁଜରାଟ ଟିମରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥାନ୍ତି । ସେ ଆଇପିଏଲରେ ପଞ୍ଜାବ ତରଫରୁ ଖେଳିଥିଲେ । ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ୩୮ ଏକ ଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ୪୫ ଉଇକେଟ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

୪. ପରବେଜ ରସୁଲ – ପରବେଜ ରସୁଲ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ଜଣେ ପ୍ରସଂଶିତ ଖେଳାଳି । ସେ ଜଣେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଏକ ଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ ୨୦୧୪ ମସିହା ଜୁନ ୧୫ ତାରିଖରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିଲେ ।

୩. ଋଷି ଧୱନ – ଋଷି ଧୱନ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ଖେଳାଳି । ସେ ଜଣେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ । କିନ୍ତୁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ମହାନତା ହାସଲ କରିପାରିନାହାନ୍ତି ।

୨. ସ୍ଟୁୱାର୍ଟ ବିନ୍ନି – ସ୍ଟୁୱାର୍ଟ ବିନ୍ନି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚରେ ବିଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସ୍ଟୁୱାର୍ଟ ବିନ୍ନି ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ୬ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଓ ୧୪ଟି ଏକ ଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ୩ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଛନ୍ତି । 

୧, ଇରଫାନ ପଠାନ – ଇରଫାନ ପଠାନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ୱିଙ୍ଗ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର । ସେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ କରିଥିଲେ । ସେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ୨୯ ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଏବଂ ୧୨୦ଟି ଏକ ଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ୨୪ଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । 

   Related Posts