Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୟୁପିରେ ବଡ ଧରଣର ଦୁର୍ଘଟଣା, ଖେରୀ ଘାଘରା ନଦୀରେ ଓଲଟିଲା ଡଙ୍ଗା, ୧୦୦ ଭାସିଗଲେ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଓ୍ୱାର୍ମ ଅପ୍ ମ୍ୟାଚରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ-ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀକୁ ମାତ୍ ଦେବାକୁ ତୟାର ବିରାଟ ଏଣ୍ଡ କୋ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୭ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହିଲେ କେମିତି ତିଆରି ହୁଏ

5/10/2021 at 9:50 PM

ଭଦ୍ରକ, ୦୫।୧୦: ସ୍ପୀରିଟ ସହ ଫୁଡ଼ କଲର ମିଶାଇ ଦେଇ ସେଥିରେ ଏସେନ୍ସ ମିଶାଇ ଦେଉଥିଲେ । ପରେ ସେଗୁଡିକୁ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ବୋତଲରେ ପୁରାଇ ଚାହିଦା ମୁତାବିକ ଯୋଗଉଥିଲେ । ଏମିତି ଏକ ନକଲି ମଦ ତିଆରି ଓ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ଭଦ୍ରକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଏକ ଟିମ ବାସୁଦେବପୁର ଥାନା ଅଧିନ କୋଷ୍ଟକେନାଲ ଛକ ଓ ମାଛ ହାଟ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ କାରକୁ ଅଟକାଇଥିଲେ । କାର ଭିତରୁ ମଦ ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ମଦ ନକଲି ଥିବା ଜଣା ପଡିଥିଲା । ପରେ ଅବକାରୀ ଟିମ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା । ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୨୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ସହ ୨୦୦ ବୋତଲରୁ ଅଧିକ ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ମଦ ଚାଲାଣରେ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା କାର ଓ ବାଇକକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । 

ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଦ ତିଆରି ଠିକଣାରୁ ଖାଲିଥିବା ମଦ ବୋତଲ ସହ ନକଲି ଲେବଲ ମିଳିଛି ।  ଗିରଫ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ସୁଗୋ ଅଞ୍ଚଳର ବିଶ୍ୱଜିତ ଧୁପାଳ ଓ ଆର୍ତ୍ତୁଙ୍ଗର ମୁକ୍ତିକାନ୍ତ ନାଥ ବୋଲି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମଦ ତିଆରି କରିବାର ପ୍ରଣାଳୀ କହିଛନ୍ତି । ସ୍ପୀରିଟରେ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ରଙ୍ଗ ଓ ସେଣ୍ଟବା ଏସେନ୍ସର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ । ପରେ ସ୍ପିରିଟରେ ଗୋଳାଇ ବୋତଲରେ ପୁରାଇ ବିକ୍ରି କରିଥିଲେ । ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ୫୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିଲା ଓ ମାଲିକ ତାଙ୍କୁ ୫୦ ବୋତଲ ନକଲି ମଦ ବୋତଲ ପାଇଁ ୭୦୦ ଟଙ୍କା ଦିଉଥିବା ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts