Friday, November 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାତ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ସମୁଦ୍ରର କରାଳ ରୂପ- ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ,କୂଳରେ ଲାଗି ଗଛ ଉପରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ ମତ୍ସଜୀବୀ- ୧୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପ୍ରଶାସନ


ଭଦ୍ରକ- ବାତ୍ୟା ବୁଲ୍‌ବୁଲ୍‌ ପ୍ରଭାବରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ବାସୁଦେବପୁର- ଧାମରା ରାସ୍ତାରେ ମାଟିରେ ଲୋଟିଛି ଶହ ଶହ ଗଛ । ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ସାରା ରାତି ଜାରି ରହିଥିଲା ପବନ ବର୍ଷା । ଧାମରା ବନ୍ଦର ନିକଟ କାଳିନାଳିରେ ଫସି ଯାଇଥିବା ୨ଟି ମାଛଧରା ବୋଟକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା ପ୍ରଶାସନ । ଏଥିରେ ଯାଇଥିବା ୮ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିକଟରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ।

ରାତି ୨ଟାରୁ ବର୍ଷା ପବନ ଦେଖି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ଦଉଡ଼ି ଯାଇ ଗଛ ଉପରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ ଏହି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ । ବାର ଘଣ୍ଟା ପରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ଦିନ ୨ଟା ବେଳକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା ପ୍ରଶାସନ । ଏମାନଙ୍କୁ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀରେ ରଖିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା । ବାତ୍ୟା ଓ ପବନ ଯୋଗୁଁ ବିକଟ ରୂପ ଧାରଣ କରିଥିଲା ସମୁଦ୍ର । ସମୁଦ୍ର ମଧ୍ୟରେ ଏମାନ ଦିଗ ହରା ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଦିଗ ପାଇ ନଥିଲେ । ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବାସୁଦେବପୁର ନିକଟରେ ଡଙ୍ଗା ଲଗାଇ ଜୀବନ ବ଼ଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଗଛ ଉପରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ ।

ବାସୁଦେବପୁର, ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଭଳି ଭିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରେ ଚିତ୍ର । ଉପୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି ଗଛ । ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟ ଓ ଟ୍ରାନସଫରମର । ପବନ କମିବା ପରେ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଗଛକାଟି ରାସ୍ତା ସଫା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପବନ ଯୋଗୁଁ ଗଛ ପଡ଼ି କଚ୍ଚାଘରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିଛି ।

296 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର