Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିସା ଉପରେ ଲାଗିଥିବା କଟକଣା ହଟାଇଲେ ସରକାର
  • ||
  • ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ପାଇଁ କବିତା ଲେଖିଲେ ରାହୁଲ
  • ||
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରୀ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଫେରିଯିବାକୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଆଡଭାଇଜରି ଜାରି, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

2/08/2019 at 7:02 PM

ଶ୍ରୀନଗର ୨।୮:  ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଏକ ବଡ ଖବର ଆସୁଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରୀ ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ଛାଡିବା ଲାଗି ଶୁକ୍ରବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସେନା ଓ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୋଲିସ ଏକ ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସରକାରଙ୍କ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଆଡଭାଇଜରି ଜାରି କରିବା ସହ ଉପତ୍ୟାକାରେ ପଡୋଶୀ ପାକିସ୍ତାନ ଲଗାତାର ଅଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା କୁହାଯାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ସୀମାପାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରାଇବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଲେଫ୍ଟନାଣ୍ଟ ଜେନରାଲ କେ.ଜେ.ଏସ.ଢିଲୋନ କହିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଏହି ଆଡଭାଇଜରି ଜାରି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଢିଲୋନଙ୍କ ଅନୁସାରେ ପାକ୍ ସେନା ସମର୍ଥିତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅମରନାଥ ଯାତ୍ରାରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ସୂଚନାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି। ଏଣୁ ଯାତ୍ରାର ଉଭୟ ମାର୍ଗ ଦକ୍ଷିଣରୁ ପହଲଗାଁବ ଓ ଉତ୍ତରରୁ ବାଲଟାଲ ରାସ୍ତାର ସୁରକ୍ଷା କଡା କଡି କରାଯାଇଛି। ଉଭୟ ମାର୍ଗରେ ସେନା ଓ ସିଆରପିଏଫ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ କମ୍ବିଂ ଅପରେଶନ ଚଳାଯାଇଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ଅପ୍ରିତିକର ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ନଜର ରଖାଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଢିଲୋନ।

ସୁରକ୍ଷାବଳ ଚଳାଇଥିବା ତଲାସୀ ଅଭିଯାନ ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସୁରକ୍ଷା ବଳ ଏକ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ସମେତ ଟେଲିସ୍କୋପ ସଂଯୁକ୍ତ ଏକ ଏମ-୨୪ ଆମେରିକାନ ସ୍ନାଇପର ରାଇଫଲ ଜବତ କରିଛନ୍ତି । ଏଣୁ ପୁରା ମାମଲାରେ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ସମ୍ପୃକ୍ତି ସହିତ ଗୋଳାବାରୁଦ ଓ ଅନ୍ୟ ସହାୟତା ସନ୍ଦେହ ମଧ୍ୟ ମଜଭୁତ ହୋଇଛି। ଏଣୁ ତୀର୍ଥ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏବେ ଆଉ ଆଗକୁ ନଛାଡି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ତଲାସ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି।

   Related Posts