Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ସାନି ବିଜ୍ଞପ୍ତି, ମେ ୧୩ରେ ମତଦାନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ରକ୍ତ ମୁଖା ଲାଲ୍‌ବାହିନୀ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ୨ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • କରୋନା ଭୟରେ କଠୋର ହେଲା ହଂକଂ: ଭାରତକୁ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ, ୩ ମେ ଯାଏଁ ଲାଗିଲା କଟକଣା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ନଳକୂପ ଅଛି ହେଲେ ପାଣି ବାହାରୁନି, ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ସରପଞ୍ଚ, ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ବ୍ଲକ୍ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଲଡୁଗାଁରେ ବଢିଲା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଆଉ ୪ଦିନ ରହିବ ବଳବତ୍ତର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୪ହଜାର ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୪୪୫ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କରୋନା ନେଲା ଜୀବନ: ପରଲୋକରେ ଜେଡିୟୁ ବିଧାୟକ ମେଓ୍ୱାଲାଲ ଚୌଧୁରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ନୂଆ SOP ଲାଗୁ, ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ଦର୍ଶନାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍‌ରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ, ନିକଟରେ ପଡିଛି ଏକ ସାଇକେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୫ ସହରରେ ପାରଦ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା, ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢିବ ତାତି
  • ||

୨୭ତାରିଖ ରାତିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଭାରତ କରିଛି ଦ୍ବିତୀୟ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍, ବହୁ ବଂକର ଧ୍ବଂସ, ୧୫ପାକ୍ ଜବାନ ମୃତ !

30/09/2018 at 12:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦|୯: ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଦ୍ବିତୀୟ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ବହୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ବଂକର ଧ୍ବଂସ ହେବା ସହ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ପାକିସ୍ତାନ ଜବାନଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ କାମାଣ୍ଡୋମାନେ ମାରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଏଭଳି ଖବର ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଏପରିକି ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମୁଜାଫରନଗରଠାରେ ଏକ ସଭାରେ ସଙ୍କେତ ଦେଇଥିଲେ । ଗତ ଗୁରୁବାର ଆର୍ଥାତ ୨୭ତାରିଖ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରଠୁ ପାକିସ୍ତାନ ପଟକୁ ୫ କିଲୋମିଟର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗାଁ ଗୁଡିକୁ ଖାଲି କରିଦିଆଯାଇଛି । ସୀମାରେ ଅଧିକ ସେନା ମୁତୟନ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।
ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜଣେ ବିଏସଏଫ ହେଡ୍ କନେଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ହତ୍ୟା କରିବାଭଳି ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ବର୍ବର କାଣ୍ଡର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଯାଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଛି ।
ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏହି ଦ୍ବିତୀୟ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପାଇଁ ଜମ୍ମୁକାଶ୍ମୀରର ଜମ୍ମୁ ଏବଂ ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାର ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥାନରେ ସୀମାକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା କେରି ଉପ-ସେକ୍ଟରକୁ ଭାରତୀୟ ସେନା ବାଛିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଭାରତୀୟ ସେନାବାହିନୀର ସ୍ପେଶାଲ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀର କମାଣ୍ଡୋମାନେ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଅପରେସନରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଜବାନମାନେ ରାଜୌରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସୁନ୍ଦରବନୀ ତହସିଲଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ମଲ୍ଲା ଅଞ୍ଚଳକୁ ଦୁଇଟି ହେଲିକପ୍ଟର ମାଧ୍ୟମରେ ୨୭ ତାରିଖ ରାତିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏଠାରୁ ଜବାନମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବେଶ କରି ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ କରି ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଫେରିଥିଲେ ।
ଭାରତର ଏହି ଅଘୋଷିତ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପାକିସ୍ତାନ ସେନାଙ୍କ ନିଦ ହଜେଇ ଦେଇଛି । ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଡ ଧରଣର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆଶଙ୍କାରେ ସୀମାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ସଜାଗ ହୋଇଛି ।
ସରକାରୀ ଭାବେ ଏହି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ବର୍ବରତାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନିଆଯାଇସାରିଛି ବୋଲି ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟରୁ ଏହାର ସତ୍ୟତା ଜଣାପଡୁଛି ।

   Related Posts