Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ସାମ୍ନାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ନିଧନ, ଫାଶିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଶରୀର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ଶିଶୁକନ୍ୟା ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହାଣିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଯାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ : ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିର ମାରାଥନ୍ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଶଙ୍ଖ ଧରିଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ନେତା
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଦେବଦୂତ ସାଜିଲେ ୧୦୮ ଆମୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ, ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୋହିଲେ ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୁମର ଖୋଲିଲେ କି ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ? ଲାଏ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରାୟ ୪ ଘଣ୍ଟାରେ ପଚରାଗଲା ୧୦୦ ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନିମାପଡା : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ କରିବା ନେଇ ବିଏସଏଫର ଫ୍ଲାଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ
  • ||

ଇସ୍ରାଏଲ ଫାଇଟରଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଲିମ୍ପିକରୁ ଓହରିଗଲେ ଜୁଡୋ ଷ୍ଟାର, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି କାରଣ

27/07/2021 at 3:21 PM

ଟୋକିଓ ୨୭/୦୭ : ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ୨୦୨୦ ଅଧାରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି ଆଉ ଜଣେ ଖେଳାଳି । ଇସ୍ରାଏଲର ଜୁଡୋ ଆଥ୍‌ଲେଟଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସୁଦାନର ମହମ୍ମଦ ଅବଦାଲରସୁଲ, ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ୨୦୨୦ ଅଧାରୁ ଓହରି ଯିବା ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ଦ୍ବିତୀୟ ଅଲିମ୍ପିକ ଜୁଡୋ ଆଥ୍‌ଲେଟ ଭାବେ ସେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।  ତାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଆଲଜେରିଆର ଫେଥି ନୌରିନ ପୁରୁଷ ୭୩ କେଜି ବର୍ଗରେ ଇସ୍ରାଏଲ ଆଥ୍‌ଲେଟ ତୋହାର ବୁଟବୁଲ୍‌ଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଅଲିମ୍ପିକରୁ ଓହରି ଯାଇଥିଲେ ।

Mohamed Abdalrasool has dropped out of the of the Tokyo games

ଇସ୍ରାଏଲ ଜୁଡୋ ଖେଳାଳି ତୋହାର ବୁଟବୁଲ୍‌ଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବାକୁ ଅମଙ୍ଗ ଏହି ୨ ଦେଶର ଖେଳାଳି । ସେଥିପାଇଁ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଆଲଜେରିଆ ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ଏବଂ ଏବେ ସୁଦାନର ମହମ୍ମଦ ଅବଦାଲରସୁଦ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ୨୦୨୦ରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି । ସପ୍ତାହକ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଲିମ୍ପିକରୁ ଓହରିବା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଇସ୍ରାଏଲ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଜାରି ରହିଥିବା ଯୁଦ୍ଧ । ଗତ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଇସ୍ରାଏଲ, ଆଲଜେରିଆ ଏବଂ ସୁଦାନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି । ସେହି ଦେଶ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଘନଘନ ମିସାଇଲ ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି ।

ଫଥେ ନୌରିନ୍‌ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ୍‌ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଇସ୍ରାଏଲର ବ୍ୟବହାରକୁ ନେଇ ବିରୋଧ କରିଆସୁଛନ୍ତି । ଗତ କିଛି ମାସ ଧରି ଏହି ୨ ଦେଶ ସହିତ ଇସ୍ରାଏଲ କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି । ଯାହାର ପ୍ରଭାବ ଏବେ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ଉପ​‌ରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଛି । ଇସ୍ରାଏଲ ଆଥ୍‌ଲେଟଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦିତା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସୁଦାନ ଏବଂ ଆଲଜେରିଆ ଜୁଡୋ ଆଥ୍‌ଲେଟ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ ୨୦୨୦ର ଅଧାରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି ।

Israel's Tohar Butbul reacts during the men's under 73 kg weight category final match at the Tel Aviv Grand Prix 2019

ଆଲଜେରିଆ ଆଥ୍‌ଲେଟ ଫଥେ ନୌରିନ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକରୁ  ଓହରି ଯିବା ପ​‌ରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ମୁଁ ଅଲିମ୍ପିକ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲି । କିନ୍ତୁ ପାଲେଷ୍ଟାଇନ ସୁରକ୍ଷା ଅଲିମ୍ପିକ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଉର୍ଦ୍ଦ୍ବରେ । ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ଅଲିମ୍ପିକରୁ ଓହରି ଯିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।’

   Related Posts