Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ପାରାଦୀପ ଓଏସଏଲ କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟ ସମୁଖରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

30/08/2018 at 12:46 AM

ପାରାଦୀପ ୩୦/୮ : ପାରାଦୀପ ଓଏସଏଲ କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟ ସମୁଖରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି । ଗତ ୨୬ ତାରିଖରୁ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ଦାବିନେଇ ଓଏସଏଲର ଛଟେଇ ଶ୍ରମିକମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବାବଳେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟ ସମୁଖରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଗତ ୨୬ ତାରିଖରୁ ଶ୍ରମିକାମାନେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବାବଳେ ଗତ ୨୭ ତାରିଖଦିନ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ବୈଠକ ବସିଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏନେଇ କୌଣସି ସୁଫଳ ନମିଳିବାରୁ ସାଧାରଣ ଧାରଣା ଅହୋରାତ୍ର ଗଣଧାରଣାରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା । ତବେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଓଏସଏଲ କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟ ସମୁଖରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରିବାସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଚିଂ ଧାରଣାକାରୀଙ୍କୁ ୧୪୪ ନୋଟିସ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଧାରଣାକାରୀ ନୋଟିସ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିବାବଳେ ନିଜର ପେଟପାଟଣା ପାଇଁ ଗତ ୨୧ ତାରିଖରୁ ଚାଲିଥିବା ଏହି ସଂଗ୍ରାମ ସେହିପରି ଚାଲୁରହିବ ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିନାକାରଣରେ ଛଟେଇ ହୋଇଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଓଏସଏଲ କମ୍ପାନୀ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ନଦେଇଛି ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବବୋଲି ଶ୍ରମିକ ନେତା ଅଭୟ ସାହୁ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହା ବେଆଇନ ବୋଲି ଓଏସଏଲ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏପରିକି କ୍ୟାରିକୁ ଛଟେଇ କରାଯାଇନି କେବଳ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏହା ଏକ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟ।ନୁଷ୍ଟାନ ବୋଲି ଓଏସଏଲ କମ୍ପାନୀର ଉପ ସଭାପତି ପ୍ରଫୁଲ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଧାରଣାରେ ବସି ରହିଥିବା ବେଳେପ୍ରଶାସନ କାହା ପ୍ରରୋଚନାରେ ଧାରଣା ସ୍ଥଳରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରିଛନ୍ତି ସନେଇ ସାଧରଣରେ ଚର୍ଚ୍ଚାଜୋର ଧରିଛି ।

   Related Posts