Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମିଗ୍-୨୯ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟଣା : ଏବେବି ପାଇଲଟ ନିଖୋଜ, ୪୦ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଚାଲିଛି ତଲାସି ଅଭିଯାନ

28/11/2020 at 9:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୧୧ : ଭାରତୀୟ ନୌସେନାର ମିଗ୍-୨୯ ଲଡାଖୁ ବିମାନ ଆରବ ସାଗରରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବା ପରେ ନିଖୋଜ ପାଇଲଟ ନିଶାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କୁ ଖୋଜାଖୋଜି ଜାରି ରହିଛି । ନୌସେନାର ଜଣେ ପ୍ରବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ମିଗ୍-୨୯ ବିମାନର ପାଇଲଟ ନିଖୋଜ ହେବାର ୪୦ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଖୋଜାଖୋଜି ଚାଲୁ ରହିଛି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆହୁରି ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ବିମାନ ଏବଂ ସେନାଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆଇଏନଏସ ବିକ୍ରମାଦିତ୍ୟରୁ ଦୁଇ ଜଣ ପାଇଲଟଙ୍କ ସହିତ ଲଡାଖୁ ବିମାନ ଉଡାଣ ଭରିଥିଲା । ତେବେ କିଛି ସମୟ ପରେ ଆରବ ସାଗରରେ ବିମାନଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ବିମାନରେ ଥିବା ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଟ୍ରେନର ପାଇଲଟଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କମାଣ୍ଡର ନିଶାନ୍ତ ସିଂହ ଏବେ ମଧ୍ୟ ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି ।

ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାୟୁ ଏବଂ ସ୍ଥଳ ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ୱାରା ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଚାଲିଛି। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚଟା ବେଳେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ସରକାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । INS ବିକ୍ରମଦିତ୍ୟ ମାଲାବାର ଅଭ୍ୟାସରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟର ଅଂଶ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ, ଆମେରିକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ଜାପାନର ନୌସେନା ସାମିଲ ଥିଲେ । ୧୭ ରୁ ୨୦ ନଭେମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ବୃହତ ନୌସେନା ଅଭ୍ୟାସରେ ମିଗ୍ -29 ବିମାନ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲା ।

   Related Posts