Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ମହାନଦୀରେ ଚାଲିଛି ସ୍କୁବା ଡାଇଭିଂ ଟ୍ରେନିଂ: ଡିଜାଷ୍ଟର୍ ରାପିଡ୍ ଫୋର୍ସର ୩୨ ଜଣ ଯବାନକୁ ଦିଆଯାଉଛି ତାଲିମ

11/11/2020 at 7:12 PM

କଟକ ୧୧/୧୧ : ସ୍କୁବା ଡାଇଭିଂ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ପ୍ରତିକୂଳ ସ୍ଥାନ ପାଲଟିଛି କଟକ ମହାନଦୀ । ମହାନଦୀର ଗଭିରତା ଏବଂ ନୀଳ ପାଣି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରର ପୋଲିସ ସ୍କୁବା ଡାଇଭିଂ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ କଟକକୁ ଉତ୍କଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ ରୂପେ ବାଛୁଛନ୍ତି । ଏବେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଷ୍ଟେଟ ଡିଜାଷ୍ଟର ରାପିଡ ଫୋର୍ସର ୩୨ ଜଣ ଯବାନକୁ ଦିଆଯାଉଛି ଟ୍ରେନିଂ । ଇଣ୍ଡିଆନ ନାଭିର ପୂର୍ବତନ ଅଧିକାରୀ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଉଛନ୍ତି ।


ଦେହରେ ସ୍କୁଭା ସୁଟ ସହିତ ମୁହଁରେ ଡାଇଭିଂ ମାସ୍କ । ଶରୀରର ପଛପଟେ ରହିଛି ସ୍କୁଭା ଟ୍ୟାଙ୍କ । ଏ ସବୁ କୁ ପରିଧାନ କରିବା ପରେ ଟ୍ରେନରଙ୍କ ପାଖରୁ ଟ୍ରେନିଂ ନେଉଛନ୍ତି ଯବାନ । ଏହାପରେ ଧିରେ ଧିରେ ନଦୀ ଗର୍ଭକୁ ଯାଇ ସ୍କୁଭା ଡାଇଭିଂ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି କିଛି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କଟକ ମହାନଦୀ କୂଳରେ । ଟ୍ରେନିଂ ନେଉଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଷ୍ଟେଟ ଡିଜାଷ୍ଟର ରାପିଡ ଫୋର୍ସ ଯବାନ । ପାଣିରେ ବୁଡିଯାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କିପରି ଖୋଜିବେ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର କରିବେ ସେ ନେଇ ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଛି । ରାପିଡ ଫୋର୍ସର ୩୨ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଉଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ନୌସେନା ଅଧିକାରୀ । ତେବେ କଟକରେ ହେଉଥିବା ଟ୍ରେନିଂକୁ ନେଇ ସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ SDRF ଅଧିକାରୀ ।

ସ୍କୁବା ଡାଇଭିଂ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ପ୍ରତିକୂଳ ସ୍ଥାନ ପାଲଟିଛି କଟକର ମହାନଦୀ । ମହାନଦୀର ନୀଳ ପାଣି ଏବଂ ଗଭୀର ଥିବାରୁ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଉତ୍କୃଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ ବୋଲି କୁହନ୍ତି ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ରାପିଡ ଫୋର୍ସର ଅଫିସର । ଏଥିପାଇଁ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ଲାଗି ନିଜ ଯବାନମାନଙ୍କ ଟ୍ରେନିଂ ଲାଗି ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ବାଛିଥିବା କୁହନ୍ତି ଅଫିସର । ଯେହେତୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ଅନେକ ସମୟରେ ପାକୃତିକ ଦୁର୍ବିପାକର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ସେଥିପାଇଁ ଯବାନ ମାନଙ୍କୁ ଏହି ଟ୍ରେନିଂ ଦିଆଯାଉଛି ।

ଆସନ୍ତା ଦିନରେ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୟ.ପି ପୋଲିସର ୭ଶହରୁ ଅଧିକ ଯବାନ ଟ୍ରେନିଂ ପାଇଁ ଆସିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

   Related Posts