Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

୨ ଟଙ୍କାରେ ଦୂର ହେବ କ୍ୟାନସର! ଏଭଳି ଉପାୟ ବାହାର କଲେ ଆମେରିକାର ବୈଜ୍ଞାନିକ,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ

24/09/2019 at 8:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୪|୯: ମଣିଷ ସୁସ୍ଥ ରହିବା ଲାଗି ସବୁବେଳେ ଖାଦ୍ୟପେୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥାଏ। ରୋଗ ମଣିଷ ଜୀବନକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେବା ସହ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ନେଇ ଯାଇଥାଏ। ଏମିତି ଭୟଙ୍କର ରୋଗ ଅଛି ଯାହା ଭଲ ହେବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ସତ୍ବେ ମଣିଷ ଭଲ ହୋଇନଥାନ୍ତି। ରୋଗ ମଧ୍ୟରୁ କ୍ୟାନସର ଏଭଳି ରୋଗ ଯାହା ନାଁ ଶୁଣିଲେ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିଥାଏ।

କ୍ୟାନସର ରୋଗର ଆରମ୍ଭରୁ ଜଣା ପଡିନଥାଏ। ଯେତେବେଳେ ଏହି ରୋଗ ବଢ଼ିଯାଏ ଭଲ କରିବାଲାଗି କାଠିକର ପାଠ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ମରାତ୍ମାକ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସାଲାଗି ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଦରକାର ହୋଇଥାଏ। କ୍ୟାନସର ଭଳି ଭୟଙ୍କର ରୋଗର ପ୍ରତିକାର ଲାଗି ଆମେରିକାର ଲଡଓ୍ବିଙ୍ଗ ଇନଚ୍ୟୁଷ୍ଟ ଫର୍‌ କ୍ୟାନସର ରିଚର୍ସ ସେଣ୍ଟରରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ନୂଆ ଉପାୟ ବାହା କରିଛନ୍ତି।

ଆମେରିକାର ଗବେଷକଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ,  ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ୟାନସ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସାଲାଗି ଯେଉଁ ପଦ୍ଧତି ବାହାରିଛି। ତାହା କ୍ୟାନସର ରୋଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭଲ କରି ପାରିନାହିଁ। ତେଣୁ ବ୍ୟାକିଙ୍ଗ ସୋଡ଼ାରେ କ୍ୟାନସର ରୋଗ ଚିକିତ୍ସା ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଆମେରିକା ଗବେଷକ କହିଛନ୍ତି। ବ୍ୟାକିଙ୍ଗ ସୋଡାର ଦାମ ଅଧିକ ଦାମ ନୁହେଁ, ଏହାକୁ ସବୁବର୍ଗର ଲୋକ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ।

ଗବେଷକଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ପାଣିରେ ବ୍ୟାକିଙ୍ଗ ସୋଡ଼ା ମିଶାଇ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପିଇବାକୁ ଦେଲେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଧୀରେ ଧୀରେ ଦେଖିବାକୁ ମଳିଥାଏ। କେମୋଥେରାପି ଓ ଦାମୀ ଔଷଧଠାରୁ ବ୍ୟାକିଙ୍ଗ ସୋଡ଼ା ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଟ୍ୟୁମର ସେଲ୍ସ ବୃଦ୍ଧି ହେବାରୁ ରୋକି ଥାଏ।

   Related Posts