Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

କରୋନା ପାଇଁ ଆମେରିକାରେ ବର୍ଷେ ଯାଏଁ ସ୍କୁଲ-କଲେଜ ବନ୍ଦ, ଅନଲାଇନ୍‌ରେ ହେବ ପାଠପଢା

23/04/2020 at 10:23 AM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୨୩।୪: ଆମେରିକାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ଗୋଟିଏ ଏକାଡେମିକ ସେସନ ପାଇଁ ସ୍କୁଲ କଲେଜଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ୱାଶିଂଟନ୍ ଡିସି ସମେତ ଦେଶର ଅତି କମରେ ୩୭ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଛି । ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆମେରିକା ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ସିଏନ୍ଏନ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆମେରିକାର ଅଧିକାଂଶ ରାଜ୍ୟପାଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବାରେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ହେବା ସହାୟକ ହେବ । ଆମେରିକାର ଅନେକ ରାଜ୍ୟ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିପାରିବେ । ଆମେରିକା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆମେରିକା ଖୋଲିବା ପାଇଁ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ଉପରେ ଏହି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଜାରି ରହିବ ।

ଆମେରିକାର ଫ୍ଲୋରିଡା, ଟେକ୍ସାସ୍ ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ସହ ୱାଶିଂଟନ୍ ଡିସି ସମେତ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଘରେ ରହି ପାଠ ପଢିବେ । ଫ୍ଲୋରିଡା ରାଜ୍ୟ କହିଛି ଯେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି।

ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ୩୭ଟି ରାଜ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରେ । ଏହାଦ୍ବାରା ଆମେରିକାର ୩ କୋଟି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆରିଜୋନା, ହାୱାର୍ଡ ଏବଂ ବୋଷ୍ଟନ୍ ୟୁନିଭରସିଟି ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ରହିବ । ଅନେକ ଛାତ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ, ଆଇଡାହୋ, ସାଉଥ ଡାକୋଟା ଏବଂ ଟେନେସି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଦୂରତା ଶିକ୍ଷା ମଡେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ରେମଧ୍ୟ ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯିବ । ଏବେ ବି ସେଠାରେ ଅନଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ପାଠ ପଢାଯାଉଛି ।

   Related Posts