Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋପ : ଜୀବନ ଯୁଦ୍ଧରେ ହାରିଗଲେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ହୋଇ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଏଏସଆଇ
  • ||
  • ସୋର : ଘରେ ପଶିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ହାଣିଲେ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମିଳିଲାନି ଜାମିନ୍, ନିଜ ବେକ କାଟିଦେଲେ କଏଦୀ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ତାରିଖ ବଦଳିବ, ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ନଭେମ୍ବରରେ ଖୋଲିବ, କିନ୍ତୁ ୧୬ରେ ନୁହେଁ…

31/10/2020 at 1:53 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୧।୧୦: ଏବେ ଖୋଲିବନି ସ୍କୁଲ । ନଭେମ୍ବର ୧୬ରେ ଖୋଲିବନି ସ୍କୁଲ । ଏନେଇ ନ୍ୟୁଜ୍‌7କୁ ସୂଚନା ଦେଲେ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶ । ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର SRC ଜାରି କରିବେ ସଂଶୋଧିତ ଗାଇଡଲାଇନ୍ ।

ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅନୁସାରେ , ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବ କିନ୍ତୁ ୧୬ରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ଏନେଇ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗରେ ଚାଲିଛି ଆଲୋଚନା । ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାରେ ଆଉ କିଛି ଦିନ ବିଳମ୍ବ ହୋଇପାରେ। ସେଥିଲାଗି ନଭେମ୍ବର ୧୬ରେ ଖୋଲିବନି ସ୍କୁଲ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆଜି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁସାରେ , ନଭେମ୍ବର ୧୬ରୁ ଖୋଲିବାର ଥିଲା ସ୍କୁଲ । ରାଜ୍ୟରେ ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା । ସେହିପରି ନଭେମ୍ବର ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିବ । ନଭେମ୍ବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ ରହିବ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ରହିଛି କରିଥିଲେ SRC  । କିନ୍ତୁ ଏବେ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ସୂଚନାନୁସାରେ ନଭେମ୍ବର ୧୬ରେ ଖୋଲିବନି ସ୍କୁଲ ।

   Related Posts