Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ସ୍କୁଲ ଭିତରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଲୁଙ୍ଗି ଗାମୁଛା ଅବତାର : ସରକାରୀ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ କରୁଛନ୍ତି ଟ୍ୟୁସନ

3/11/2019 at 2:23 PM

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ୩।୧୧: ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ଭିତରେ ଚାଲିଛି ଟିଉସନ୍ । ପୁଣି ସ୍କୁଲ ଭିତରେ ଟିଉସନ କରୁଛନ୍ତି ନିଜେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସ୍କୁଲ ଭିତରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବେଶ ପୋଷାକ ଦେଖିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ । ସବୁଠୁ ବଡ କଥା, ଏବାବଦରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଦେଉଛନ୍ତି ଆହୁରି ବେପରୁଆ ବୟାନ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ରାଜକନିକା ଗହମପାଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉନ୍ନିତ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏହି ବିଚିତ୍ର ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସବୁ ଆଇନ କାନୁନକୁ ମୋଡି ମକଚି ଦେଇଛନ୍ତି ନିଜେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ । ସମୟ ସକାଳ ସାଢେ ୧୦ଟା । ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବରେ ଥିବା ସୁକାନ୍ତ ସେଠୀ ଅଛନ୍ତି ଲୁଙ୍ଗି ଗାମୁଛାରେ । ଦୁର୍ଗମ ଇଲାକା ହୋଇଥିବାରୁ ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଦ ପଡେ ନାହିଁ । ମୋଟା ଅଙ୍କର ଦରମା ନେଇ ବି ସ୍କୁଲ ଭିତରେ ପିଲାଙ୍କୁ ଟିଉସନ କରୁଛନ୍ତି । ସରକାରୀ ବେତନ ଭୋଗୀ କର୍ମଚାରୀ ଘରୋଇ ଟିଉସନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଥିବା ନିୟମ ଯେମିତି ଏହି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲୋଡା ।

ଏସବୁ ପରେ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସୁକାନ୍ତ ସେଠୀ ଯାହା କହୁଛନ୍ତି ତାହା ସବୁଠୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ । ଶିକ୍ଷକଜଣକ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଟିଉସନ କରିବା କଥା ବିଇଓଙ୍କଠାରୁ, ସରପଞ୍ଚ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କର ଯାହା କରିବା କଥା କରନ୍ତୁ । ସବୁ ଜାଗାରେ ଏମିତି ହେଉଛି, କିଛି ନୂଆ କଥା ନୁହେଁ । ବେଫିକର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବେପରୁଆ ବୟାନ ହିଁ ସବୁଠୁ ଚକିତ କରିବା ଭଳି ।

   Related Posts