Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁରୀ ସ୍ବର୍ଗ ଦ୍ବାରରୁ ହଟିଲା କଟକଣା, ସଂକ୍ରମଣ କମୁଥିବାରୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ‘କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜିଂ ହେବ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ସିରିଜ୍, ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଭରସା ରଖିବାକୁ ହେବ’: ହରଭଜନ ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଡାକିଲା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ ରଣନୀତି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୧,୧୫୭ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୬୫୩ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ.ଜୟଶଙ୍କରଙ୍କୁ କରୋନା, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍
  • ||
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||

AGR ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ନିବେଦନ ଖାରଜ, ସରକାରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

18/03/2020 at 8:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୩:  ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ପୈଠ କରିବାକୁ ଥିବା ଆଡଜଷ୍ଟେଡ ଗ୍ରସ୍ ରେଭିନ୍ୟୁ (ଏଜିଆର)ର ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବୁଧବାର ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଜଷ୍ଟିସ୍ ଅରୁଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଉପରେ ବକେୟା ଏଜିଆରର ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ସରକାରଙ୍କ ନିବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି ଏହା କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କୋର୍ଟ ସରକାରଙ୍କ  ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ନିବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି କୋର୍ଟ ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ଅନୁମତି କିଏ ଦେବେ ବୋଲି  ପଚାରିଥିଲେ। ଆମେ ସବୁ କ‘ଣ ଏଠାରେ ବୋକା? ବୋଲି ଜଷ୍ଟିସ୍ ମିଶ୍ର କହିବା ସହ ମୂଳ ରାୟ ଅନୁସାରେ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ବକେୟା, ସୁଧ  ଜରିମାନା ସହ ପୈଠ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଯଦି ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି କୁହାଯାଏ ତେବେ ଏହା କୋର୍ଟଙ୍କ ସହ ଠକେଇ ବୁଝାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଚାରପତି। ଏପରି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆମେ ଅନୁମତି ଦେଇ ପାରିବା ନାହିଁ। ଯଦି ଏଭଳି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥାଏ ତେବେ ଏଥିରୁ ଟେଲିକମ ବିଭାଗ (ଡିଓଟି) ଓହରି ଆସନ୍ତୁ ବୋଲି କୋର୍ଟ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଜିଆରକୁ ନେଇ ଡଟ୍ ଓ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ବିବାଦ ଦୀର୍ଘ ୧୪ ବର୍ଷର। ଏଥିଲାଗି ଡଟ୍ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ସେହି ଆଧାରରେ ହିଁ ମୋକଦ୍ଦମା ଚାଲିଥିଲା ଓ କୋର୍ଟ ଏହାର ରାୟ ଦେଇସାରିଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ର ଏହି ରାୟରେ କୋର୍ଟ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ କେଉଁ ବାବଦରେ ବକେୟା ପୈଠ କରିବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଜଷ୍ଟିସ୍ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ସର୍ବସଧାରଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ବୋଲି କୋର୍ଟ ସତର୍କ କରାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ କିଛି କମ୍ପାନୀ ହଡପ କରିଯିବା ଭଳି ଚିନ୍ତାରେ ଥିବା ନେଇ କୋର୍ଟ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକଟ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଏପରି  ହୁଏ ତେବେ ବକେୟା ରାଜସ୍ୱ ଅସୁଲ ନେଇ କୋର୍ଟସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts