Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

AGR ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ନିବେଦନ ଖାରଜ, ସରକାରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

18/03/2020 at 8:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୩:  ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ପୈଠ କରିବାକୁ ଥିବା ଆଡଜଷ୍ଟେଡ ଗ୍ରସ୍ ରେଭିନ୍ୟୁ (ଏଜିଆର)ର ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବୁଧବାର ମନା କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଜଷ୍ଟିସ୍ ଅରୁଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଉପରେ ବକେୟା ଏଜିଆରର ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ସରକାରଙ୍କ ନିବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି ଏହା କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କୋର୍ଟ ସରକାରଙ୍କ  ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

ନିବେଦନର ଶୁଣାଣି କରି କୋର୍ଟ ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି ଅନୁମତି କିଏ ଦେବେ ବୋଲି  ପଚାରିଥିଲେ। ଆମେ ସବୁ କ‘ଣ ଏଠାରେ ବୋକା? ବୋଲି ଜଷ୍ଟିସ୍ ମିଶ୍ର କହିବା ସହ ମୂଳ ରାୟ ଅନୁସାରେ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ବକେୟା, ସୁଧ  ଜରିମାନା ସହ ପୈଠ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଯଦି ପୁନଃ ଆକଳନ ଲାଗି କୁହାଯାଏ ତେବେ ଏହା କୋର୍ଟଙ୍କ ସହ ଠକେଇ ବୁଝାଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଚାରପତି। ଏପରି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆମେ ଅନୁମତି ଦେଇ ପାରିବା ନାହିଁ। ଯଦି ଏଭଳି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥାଏ ତେବେ ଏଥିରୁ ଟେଲିକମ ବିଭାଗ (ଡିଓଟି) ଓହରି ଆସନ୍ତୁ ବୋଲି କୋର୍ଟ ଆଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏଜିଆରକୁ ନେଇ ଡଟ୍ ଓ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ବିବାଦ ଦୀର୍ଘ ୧୪ ବର୍ଷର। ଏଥିଲାଗି ଡଟ୍ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ସେହି ଆଧାରରେ ହିଁ ମୋକଦ୍ଦମା ଚାଲିଥିଲା ଓ କୋର୍ଟ ଏହାର ରାୟ ଦେଇସାରିଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ର ଏହି ରାୟରେ କୋର୍ଟ ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ କେଉଁ ବାବଦରେ ବକେୟା ପୈଠ କରିବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଜଷ୍ଟିସ୍ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା ସର୍ବସଧାରଣଙ୍କ ଟଙ୍କା ବୋଲି କୋର୍ଟ ସତର୍କ କରାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ କିଛି କମ୍ପାନୀ ହଡପ କରିଯିବା ଭଳି ଚିନ୍ତାରେ ଥିବା ନେଇ କୋର୍ଟ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକଟ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଏପରି  ହୁଏ ତେବେ ବକେୟା ରାଜସ୍ୱ ଅସୁଲ ନେଇ କୋର୍ଟସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts