Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୪୦୦୦ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ଏସବିଆଇର ଯୋଜନା, ସ୍ଵେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ନେଲେ ହେବ ନାହିଁ ଖର୍ଚ୍ଚକାଟ

8/09/2020 at 4:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮।୦୯: ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ ସାର୍ବଜନୀନ ସରକାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ(ଏସବିଆଇ) ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୪୦୦୦ ପଦରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖିଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ସ୍ଵେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ପାଇଁ କୌଣସି ଖର୍ଚ୍ଚକାଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ।

ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ ଉଧାରଦାତା ଏସବିଆଇ ସ୍ଵେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ଏଥିରେ ୩୦,୧୯୦ ଯୋଗ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ସ୍ଵେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ନେଇ ପାରିବେ। ଏସବିଆଇ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଭିଆରଏସରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅର୍ଥକାଟ୍‌ ଯୋଜନା ନାହିଁ।

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହିତକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିସ୍ତାର କରୁଛି। ସେଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଆହୁରି କର୍ମଚାରୀ ଆବଶ୍ୟକ। ତେଣୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୪୦୦୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ଯୋଜନା ରଖିଛି।

ଏସବିଆଇ ପାଖରେ ସଂପ୍ରତି ୨.୫୦ଲକ୍ଷ କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି। ଏହି କର୍ମଚାରୀ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ଏବଂ ଜୀବନ ଯାତ୍ରାକୁ ସହାୟତା କରିବାରେ ସର୍ବାଗ୍ରେ ଅଛନ୍ତି। ତେଣୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ସେହି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଜନ୍ମଗତ ସମାଧାନ ପ୍ରଦାନ କରିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିଛି, ଯେଉଁମାନେ ବୃତ୍ତିଗତ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ସୀମା,ଗତିଶୀଳତା, ଶାରୀରିକ ଅବସ୍ଥା କିମ୍ବା ପାରିବାରିକ ପରିସ୍ଥିତି କାରଣରୁ ସେମାନଙ୍କ ବୃତ୍ତିରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଡ୍ରାଫ୍ଟ ସ୍କିମ ଅନୁଯାୟୀ ‘Second Innings Tap VRS-2020’ ସେହି ସ୍ଥାୟୀ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲାଯିବ ଯେଉଁମାନେ କଟ୍ ଅଫ ତାରିଖରେ ୨୫ ବର୍ଷ ଚାକିରି ପୂରା କରିଥିବେ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କର ବୟସ ୫୫ ବର୍ଷ ପୂରା ହୋଇଥିବ।

   Related Posts