Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

୪୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଋଣ ଦେଉଛି SBI, ୬ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେବାକୁ ପଡିବନି EMI

4/05/2020 at 7:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନା ଭାଇରସ ଲକଡାଉନକୁ ଦେଶରେ ମେ ୧୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଇଛି। ଫଳରେ ଅଚାନକ ସମସ୍ୟାରେ ଫଶିଥିବା ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ସଂକଟ ବେଳକୁ ବେଳ ଗୁରୁତର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ବାଣିଜ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆୟର ସ୍ରୋତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି ସମାଜର ମଧ୍ୟମବର୍ଗୀୟ ପରିବାର। ଏଣୁ ଏଭଳି ଲୋକଙ୍କ ଜରୁରି ଆର୍ଥିକ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ ଲାଗି ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଏସବିଆଇ) ଆଣିଛନ୍ତି ପର୍ସନାଲ ଏମାର୍ଜେନ୍ସୀ ଲୋନ। ଘରେ ବସି ମାତ୍ର ୪୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଣ ପାଇପାରିବେ ଗ୍ରାହକ ।

ସ୍ୱଳ୍ପ ସୁଧହାରରେ ଏସବିଆଇ ଏହି ଋଣ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଏହି ଋଣ ଲାଗି ପ୍ରଥମ ୬ ମାସର ମାସିକ କିସ୍ତି (ଇଏମଆଇ) ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଭରିବାକୁ ପଡିବନି।  ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି ଋଣ ନେବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ କରିବାକୁ ହେବ କଣ ? କିପରି କରାଯିବ ଋଣ ନିବେଦନ?

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଅର୍ଥର ଜରୁରି ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି ଓ ନିହାତି ଋଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ତେବେ ଆପଣ ପଞ୍ଜିକୃତ ମୋବାଇଲ ଫୋନରୁ PAPL ଟାଇପ କରି ସ୍ପେସ୍ ଦେଇ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବରର ଶେଷ ୪ଟି ସଂଖ୍ୟା ଲେଖି ୫୬୭୬୭୬ ଏସଏମଏସ୍ କରିବାକୁ ହେବ। ଏହା ଛଡା ଏସବିଆଇଙ୍କ ୟୋନୋ ଆପ୍‌ରୁ ବି ଆପଣ ଋଣ ଲାଗି ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ଲୋନ ଆକାଉଣ୍ଟ ଓ ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ଋଣ ଅବଧି ନେଇ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇପାରେ।  ଆପଣଙ୍କ  ପଞ୍ଜିକୃତ ମୋବାଇଲରେ ଓଟିପି ଆସିବ। ଆପଣ ଓଟିପି ଦେବାମାତ୍ରେ ଋଣ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଟ୍ରାନ୍ସଫର ହୋଇଯିବ।

ଜାଣନ୍ତୁ ରହିଛି କ’ଣ ସୁବିଧା
ଏମାର୍ଜେନ୍ସୀ ଋଣର ସବୁଠୁ ବଡ ସୁବିଧା ହେଉଛି ଋଣ ମଞ୍ଜୁରି ଦିନର ୬ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କୁ ଋଣ ବାବଦ କିସ୍ତି (ଇଏମଆଇ) ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ଯଦି ମେ ମାସରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଋଣ ମଞ୍ଜୁର ହୁଏ ତେବେ ଅକ୍ଟୋବର ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣ ଇଏମଆଇ  ଝିନଝଟରୁ ମୁକ୍ତ ରହିବେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଲାଭଟି ହେଉଛି ଏସବିଆଇ ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁଠୁ କମ୍ ସୁଧ ବାର୍ଷିକ ୭.୨୫ ହାର ରେ  ଋଣ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଏହି ସୁବିଧାରେ ଆପଣ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପର୍ସନାଲ ଲୋନ ନେଇପାରିବେ। ତେବେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଚାହିଁଲେ ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଣ ମିଳିପାରିବ।

   Related Posts