Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଏସ୍‌ବିଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବଡ ଖବର, ଯେଉଁଠାରୁ ମଧ୍ୟ କାମ କରିପାରିବେ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀ

15/07/2020 at 12:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୭ : କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏସବିଆଇ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଖୁସି ଖବର ଆଣିଛି | ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଏସବିଆଇ କର୍ମଚାରୀ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କାମ କରିପାରିବେ | ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିଚାଳକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସୁବିଧା ଯୋଗାଡ କରିବ | ଏସବିଆଇ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ରଜନୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏକ ଢାଞ୍ଚା ବିକଶିତ କରିବ ଏବଂ ଏଥିରେ ହଜାରେ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି |

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କର ୬୫ତମ ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୁରା ନଜର ବର୍ତ୍ତମାନ ଖର୍ଚ୍ଚ କମ କରିବା, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଯୁକ୍ତିସଂଗତ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କୌଶଳକୁ ପୁଣି ସୁଧାରିବା, ଉତ୍ପାଦକ ସର୍ବୋତ୍ତମ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଋ ବାହାରି ବିକ୍ରି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପୁଣି ନିୟୋଜିତ କରିବା ଉପରେ ରହିବ | ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଶ୍ୱ ସ୍ଥରୀୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଳନ କରି ବ୍ୟାଙ୍କ ଯେଉଁଠାରୁ ମଧ୍ୟ କାମ କରିବା ପାଇଁ ବୁନିୟାଦୀ ଢାଞ୍ଚା ବିକଶିତ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ଏହି ଢାଞ୍ଚା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ଜାଗାଋ କାମ କରିବାକୁ ସୁବିଧା ଦେବ | ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଜର ସାମାଜିକ ଜୀବନ ଓ ପ୍ରଫେସନାଲ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଳନ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦ୍ୱାରା ହଜାରେ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ସଞ୍ଚୟ ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଏବଂ କୋଭିଡ-୧୯ ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ବ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଜାରି ରଖିବାରେ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ | କରୋନା ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷ ୨୦୨୦-୨୧ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ସଂସ୍ଥା ଭଳି ଏସବିଆଇ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ସଦୃଶ |

ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହିଭଳି ଚେତାବନୀର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି | ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଲାଗୁ କରାଯାଉଥିବା ସମସ୍ତ ପରିଯୋଜନା ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି | ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଲଘୁଋ ମଧ୍ୟମ ଅବଧିରେ କୋଭିଡ-୧୯ ପ୍ରଭାବଋ ଉପରକୁ ଆସିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି | ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚିନ୍ତାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସତର୍କ ଅଛି ବୋଲି ରଜନୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ କରିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts