Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ସ୍ଵୀକାର କଲେନି କଂଗ୍ରେସ ହାଇକମାଣ୍ଡ, ନିଜ ସ୍ତରରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ନେତାଙ୍କୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||

ଏସ୍‌ବିଆଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବଡ ଖବର, ଯେଉଁଠାରୁ ମଧ୍ୟ କାମ କରିପାରିବେ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀ

15/07/2020 at 12:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୦୭ : କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏସବିଆଇ ନିଜ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଖୁସି ଖବର ଆଣିଛି | ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଏସବିଆଇ କର୍ମଚାରୀ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ କାମ କରିପାରିବେ | ବ୍ୟାଙ୍କ ପରିଚାଳକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସୁବିଧା ଯୋଗାଡ କରିବ | ଏସବିଆଇ ଚେୟାରମ୍ୟାନ ରଜନୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଥିପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏକ ଢାଞ୍ଚା ବିକଶିତ କରିବ ଏବଂ ଏଥିରେ ହଜାରେ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି |

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବ୍ୟାଙ୍କର ୬୫ତମ ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ବ୍ୟାଙ୍କର ପୁରା ନଜର ବର୍ତ୍ତମାନ ଖର୍ଚ୍ଚ କମ କରିବା, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଯୁକ୍ତିସଂଗତ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ କୌଶଳକୁ ପୁଣି ସୁଧାରିବା, ଉତ୍ପାଦକ ସର୍ବୋତ୍ତମ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରଶାସନିକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଋ ବାହାରି ବିକ୍ରି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପୁଣି ନିୟୋଜିତ କରିବା ଉପରେ ରହିବ | ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଶ୍ୱ ସ୍ଥରୀୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଳନ କରି ବ୍ୟାଙ୍କ ଯେଉଁଠାରୁ ମଧ୍ୟ କାମ କରିବା ପାଇଁ ବୁନିୟାଦୀ ଢାଞ୍ଚା ବିକଶିତ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

ଏହି ଢାଞ୍ଚା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ଜାଗାଋ କାମ କରିବାକୁ ସୁବିଧା ଦେବ | ତେବେ ଏଥିପାଇଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଜର ସାମାଜିକ ଜୀବନ ଓ ପ୍ରଫେସନାଲ ଜୀବନ ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଳନ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିବ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଦ୍ୱାରା ହଜାରେ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ସଞ୍ଚୟ ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଏବଂ କୋଭିଡ-୧୯ ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ବ୍ୟାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଜାରି ରଖିବାରେ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ | କରୋନା ଯୋଗୁଁ ବର୍ଷ ୨୦୨୦-୨୧ ଅନ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ସଂସ୍ଥା ଭଳି ଏସବିଆଇ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ସଦୃଶ |

ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହିଭଳି ଚେତାବନୀର ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି | ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଲାଗୁ କରାଯାଉଥିବା ସମସ୍ତ ପରିଯୋଜନା ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି | ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଲଘୁଋ ମଧ୍ୟମ ଅବଧିରେ କୋଭିଡ-୧୯ ପ୍ରଭାବଋ ଉପରକୁ ଆସିବାକୁ ଆଶା ରଖିଛି | ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚିନ୍ତାକୁ ନେଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ସତର୍କ ଅଛି ବୋଲି ରଜନୀଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ କରିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts