Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||

SBI ୪୨ କୋଟି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଜାରି କଲେ ସତର୍କତା ! ଯଦି ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି ହୋଇ ଯାଆନ୍ତୁ ସଚେତନ

18/11/2020 at 6:41 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୧୧: ଦେଶରେ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଠକେଇ ମାମଲା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଠକ ନୂଆନୂଆ ଉପାୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଜାଲରେ ଫସାଉଛନ୍ତି।  ତେବେ ଏଭଳି ଠକେଇ ସମ୍ପର୍କରେ ଦେଶର ସର୍ବ ବୃହତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ( ଏସବିଆଇ) ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବରାବର ସତର୍କ କରି ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ଏସବିଆଇ ପୁଣି ଏକ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ଜାରି କରି କୋଟି କୋଟି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଠକେଇ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ସତର୍କ କରିଛନ୍ତି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏପରି ଠକମାନେ ଇ-ମେଲ କରୁଥିବାର ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏପରି ମେଲ ସହ ଏସବିଆଇଙ୍କ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏପରି ମେଲ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଭ୍ରମାତ୍ମକ ବାର୍ତ୍ତାର ଶିକାର  ନ ହେବାକୁ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି। 

ଏଥିଲାଗି ବ୍ୟାଙ୍କ ୨୦ ସେକେଣ୍ଡର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଗୋପନୀୟ ତଥ୍ୟ ଅନଲାଇନ ସେୟାର କରିବା ଲାଗି ମନା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓ ସହ ଏସବିଆଇ ‘ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ , ସୁରକ୍ଷିତ ରୁହନ୍ତୁ’ ବୋଲି ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆମ ସହ ଭାବର ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ ହେଲେ ଖାତା ସତ୍ୟାପନର ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ଓ ଅନଲାଇନରେ ଗୋପନୀୟ ତଥ୍ୟର ବିବରଣୀ ନ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ସେବା ଉପଯୋଗ ନିମନ୍ତେ ଅଧିକାରୀକ ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲର ଉପଯୋଗ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏପରି ନ କଲେ ଆପଣ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଏସବିଆଇ ସତର୍କ କରାଇଦେଇଛନ୍ତି।   

   Related Posts