Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଚାଲିଗଲେ ‘ମହାଭାରତ‘ର ଇନ୍ଦ୍ର, ପରିଣତ ବୟସରେ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମରେ କଟିଥିଲା ଜୀବନ

10/04/2021 at 8:31 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୧୦/୪:  ପରଲୋକରେ ଟଭି ପରଦାର ଇନ୍ଦ୍ର। ବହୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଟେଲିଭିଜନ ଧାରାବାହିକ ‘ମହାଭାରତ’ରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିବା ସତୀଶ କୌଲଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାଭାରତ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଟିଭି ସିରିୟଲ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବୀ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ ସତୀଶ କୌଲ। ତାଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂହ ଶୋକପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ସତୀଶ କୌଲ ୩୦୦ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟକ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଶାହରୁଖ ଖାନ, ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଦେବ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାରଙ୍କ ଭଳି ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତାମାନଙ୍କ ସହ କାମ କରିଥିଲେ। କାଶ୍ମୀରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ସତୀଶଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ୭୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ସତୀଶ ବହୁ କଷ୍ଟ ସହିଥିଲେ। ନିଜ ଉଦ୍ୟମରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଏକ ଆକ୍ଟିଂ ସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଚାଲିନଥିଲା। ତାଙ୍କର ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ବି କିଛି ଖାସ ନଥିଲା। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର  ଦେଇ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଆମେରିକା ପଳାଇଥିଲେ।

ପଞ୍ଜାବୀ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରି ବେଶ ଲୋକପ୍ରିୟତା ପାଇଥିବା ସତୀଶ କୌଲ ପ୍ୟାର ହି ହୋନା ହି ଥା, ଆଣ୍ଟି ନମ୍ବର ୧, ଜଂଜୀର, ୟାରାନା, ଏଲାନ, ଇଲଜାମ, ଶିବା କା ଇନସାଫ୍‌ ଏବଂ କସମ ଭଳି ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିଥିଲେ। ସେ ପଞ୍ଜାବୀ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରି ପୁରଷ୍କୃତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ। ପିଟିସି ପଞ୍ଜାବୀ ଫିଲ୍ମ ଆଓ୍ବାର୍ଡସ୍‌ରେ ସତୀଶ କୌଲଙ୍କୁ ଲାଇଫ୍‌ଟାଇମ୍‌ ଆଚିଭମେଣ୍ଟ ଆଓ୍ବାର୍ଡ ମିଳିଥିଲା।

ସେ ବହୁତ ବଡ଼ ବ୍ୟାନରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ବିଆର ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ମହାଭରତରେ ଇନ୍ଦ୍ର ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରିଣତ ବୟସରେ ସତୀଶ କଷ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିଥିଲେ। ସତୀଶ କୌଲ ଲୁଧିଆନାର ବିବେକାନନ୍ଦ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମରେ ରହୁଥିଲେ। ଶେଷ ବେଳକୁ ମେଡିକାଲ ବିଲ୍‌ ଭରିବାକୁ ବି ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ନଥିଲା। ତେବେ ସତୀଶ କୌଲଙ୍କ ନିଧନରେ ଉଭୟ ପଞ୍ଜାବୀ ଏବଂ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି।

   Related Posts