ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

ବାନ୍ଧବଗଡ଼ ଫେରିଯିବ ସୁନ୍ଦରୀ

14/09/2018 at 11:19 AM

ଅନୁଗୁଳ ୧୪/୯ : ଗୋଟିଏ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ସୁନ୍ଦରୀର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି ବନବିଭାଗ | ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀକୁ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ବନବିଭାଗ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି | ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ବାଘୁଣୀକୁ ପୁଣି ଠାରେ ବାନ୍ଧବଗଡ଼ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଫେରାଇ ନିଆଯିବ | ଏଥିପାଇଁ ବାନ୍ଧବଗଡ଼ ଓ ଦେହରାଡୁନରୁ ଦୁଇଟି ଟିମ ଆସିବ | ବନବିଭାଗର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ସାତକୋଶିଆର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ | ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଯଦି ସୁନ୍ଦରୀକୁ ପୁଣି ଠାରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ବାନ୍ଧବଗଡ଼ ଫେରାଇ ନିଆଯାଏ ତେବେ ପରବର୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଆସିବାକୁ ଥିବା ଆଉ ଦୁଇ ଯୋଡ଼ା ବାଘ ପଠାଇବା ଦିଗରେ ସହମତି ମିଳିବା ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ | ବିକଳ୍ପ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ ନକରି ବାଘୁଣୀକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶକୁ ଫେରାଇ ଦେବା କେତେଦୂର ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି | ଯେଉଁ ବାଘ ଓ ବାଘୁଣୀକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ସେମାନଙ୍କୁ ଅଲଗା ଏନକ୍ଲୋଜରରେ ରଖାଗଲା, ଫଳରେ ପରସ୍ପର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ସେମାନେ ଆସିଲେନାହିଁ |

   Related Posts