Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

ସୁନ୍ଦରୀ ବାଘୁଣୀ ପାଇଁ ବଦଳିଲେ ସାତକୋଶିଆ ଡିଏଫଓ

21/09/2018 at 9:30 PM

ଅନୁଗୁଳ ୨୧/୯: ବାଘୁଣୀ ‘ସୁନ୍ଦରୀ’ ପାଇଁ ସାତକଶିଆ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇଛି । ସୁନ୍ଦରୀ ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ହାତିବାରୀର କୈଳାସୀ ସାଏଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଓ ତା’ପରବର୍ତ୍ତୀ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଡିଏଫଓ ସିଏମ୍‌ଟି ରେହମାନ ଠିକ୍‌ରେ ପରିଚାଳନା କରିପାରିନଥିଲେ ବୋଲି ସରକାର ତାଙ୍କୁ ବଦଲି କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ବନବିଭାଗର ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ଜଣଙ୍କର ଜୀବନ ଗଲା ବୋଲି ସାତକୋଶିଆ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପ୍ରଜାସୁରକ୍ଷା ସମିତି ଡିଏଫଓଙ୍କ ବଦଳି ଦାବି କରିଆସୁଥିଲା । ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା କୈଳାସୀ ସାଏଙ୍କ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ରିପୋର୍ଟରେ ବାଘ ଆକ୍ରମଣରୁ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ଦର୍ଶାନଯିବା ଯୋଗୁଁ ମଧ୍ୟ ଡିଏଫଓଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସମିତିର ଉପଦେଷ୍ଟା ବିରେନ ନାଏକ ନ୍ୟୁଜ୍‌୭କୁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇ ଡିଏଫଓଙ୍କ ବଦଳି ଦାବି କରିଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ କୈଳାସୀ ସାଏଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇବାରେ ବନବିଭାଗ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ଫଳରେ ବହୁ ସରକାରୀ ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା । ବଦଳି ହୋଇଥିବା ଡିଏଫଓଙ୍କ ସ୍ତାନରେ ଅନ୍ୟ କାହାକୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି ତାହା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ ।

   Related Posts