Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ଜଟଣୀରୁ ବିଜେଡି ବିଭୂତିଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଲେ ଦଳ ଛାଡିବାକୁ ଧମକଦେଲେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ ଓ ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ: ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଦାବି କଲେ ନୂଆ ମୁହଁ

26/03/2019 at 6:44 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬|୩: ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ​‌ରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବା ଜଟଣୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଜେଡି ତା’ର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଫାଇନାଲ କରିନଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଶିକ୍ଷିତ ଓ ସଚ୍ଚୋଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ । ଜଟଣୀ ଅଂଚଳର ଡାକ୍ତର, ପ୍ରଫେସର, ଇଂଜିନିୟର, ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ, ବଡ଼ ବ୍ୟବସାୟୀ ସମସ୍ତେ ଏହି ଚିଠିରେ ଦସ୍ତଖତ କରି ନିଜର ସମ୍ମତି ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଗଲା ଦୁଇଟି ନିର୍ବାଚନରେ ଲୋକ ଚାହୁଁନଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦଳ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଏଥର ନୂଆ ମୁହଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଜଟଣୀବାସୀ । ଅପରାଧିକ ରେକର୍ଡ଼ ଥିବା କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ନଦେବାକୁ ସେମାନେ ଏହି ଚିଠିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅପିଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଜଣେ ଶିକ୍ଷିତ, ସଚ୍ଚୋଟ ଓ ସାମାଜିକ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏଥର ନିର୍ବାଚନରେ  ବିଜେଡିରୁ  ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ  ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ବିଜୟଲାଭ କରିବ ବୋଲି ସେମାନେ ମତ ରଖିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜଟଣୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଟିକେଟ ମିଳିଯାଇଛି ବୋଲି ପ୍ରଚାର କରୁଥିବା ବିଭୂତି ବଳବନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ଟିକେଟ ନଦେବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ କିଛି ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ, ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ଓ ଜନପ୍ରତିନିଧି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଭାବେ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି । ବିଭୂତିଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଗଲେ ପରିସ୍ଥିତି ଭୟବହ ହେବ ଏବଂ ସେମାନେ ଦଳ ଛାଡିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଜଟଣୀ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସରୁ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେଶ କୁମାର ରାଉତରାୟଙ୍କୁ ଦଳ ପୁଣି ରିପିଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ବିଶ୍ବରଞ୍ଜନ ବଡଜେନାଙ୍କୁ ପ୍ରର୍ଥୀ କରିଛି । ବିଜେଡି ଏହି ଆସନରୁ କାହାକୁ ପ୍ରର୍ଥୀ କରିବ ତାକୁ ନେଇ ସସ୍ପେନ୍ସ ଲାଗି ରହିଛି ।

   Related Posts