Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ୟାମରେ ଭାସୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ
  • ||
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଫେରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ୍: ଆଇସୋଲେସନରେ ସଂକ୍ରମିତ, ଓମିକ୍ରନ୍ ନେଇ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ବାତ୍ୟା : ୫ରେ ଓଡିଶା-ଆନ୍ଧ୍ର ଉପକୂଳରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଲ୍ !
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ଶୀତ ଅଧିବେଶନ, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୃଷି ବିଲ୍ ରବ୍ଦ ନେଇ ଆସିବ ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||

ଲେଖି ପଢି ଜାଣିନଥିବାରୁ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଚେୟାର ଗଲା, ମହିଳା ପଞ୍ଚାୟତ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା କଲେ ଅଦାଲତ

23/10/2020 at 4:57 PM

ଆନନ୍ଦପୁର ୨୩।୧୦:  ଲେଖି ପଢି ଜାଣିନଥିବାରୁ ପଦ ହରାଇଲେ ସରପଞ୍ଚ। ଗତ ୨୦୧୭ ମସିହା ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ନିର୍ବାଚିତ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ୍ ଦେଓଗାଁ  ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚ ଅଶାନ୍ତି ବଳଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ବିବେଚନା କରିଛନ୍ତି ଆନନ୍ଦପୁର ସିଭିଲ୍ ଜଜ୍ ଜୁନିୟର ଡିଭିଜନ୍। ଏଥିସହ ସରପଞ୍ଚ ପଦରେ ପୁନଃ ନିର୍ବାତନ ପାଇଁ ମାନ୍ୟବର କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ସରପଞ୍ଚ ଅଶାନ୍ତି ବଲ ଲେଖିପଢି ଜାଣିନଥିବା ନେଇ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ରାଉତ ସେ ସମୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆର୍କଷଣ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଏଥିପ୍ରତି ଗୁରୁତ୍ଵ ଦେଇନଥିଲେ। ଫଳରେ ଅର୍ଚ୍ଚନା ରାଉତ ଏନେଇ ରୋର୍ଟଙ୍କ  ଦ୍ଵାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଉଭୟ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଓ ସାକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଆଧାରରେ ମାନ୍ୟବର କୋର୍ଟ ସରପଞ୍ଚ ଅଶାନ୍ତି ବଳଙ୍କୁ ଅଯୋଗ୍ୟୂ ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଧାରା ୩୧ ଅନୁଯାୟୀ କେସ୍ ତର୍ଜମା କରି ଏହି ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts