Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ : ଜୁଲାଇ ୫କୁ ଶୁଣାଣି ଘୁଞ୍ଚାଇଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ

1/07/2019 at 6:52 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୧/୭: ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିବା ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କ ଶୁଣାଣି ପୁଣି ଆସନ୍ତା ୫କୁ ଘୁଞ୍ଚିଛି । ଓକିଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନିଜ ପକ୍ଷ ନିଜେ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ । ସେପଟେ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ଜେଇ ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିଥିଲେ । ତେବେ ଶୁଣାଣି ଘୁଞ୍ଚିଥିବାରୁ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲ୍‌କୁ ପଠାଇଦିଆଯାଇଛି ।  …..

ଜେଲ୍‌ ହାଜତରେ ବିତିଲାଣି ୬ଦିନ । ବାହାରିବାକୁ ଉଚ୍ଛନ୍ନ ହେଲାଣି ମନ । ଭାବିଥିଲେ ଆଜି ବେଲ୍‌ ମିଳିଯିବ । ହେଲେ ସେ ଆଶା ବି ମଉଳିଲା । ପୁଣି ଜୁଲାଇ ୫ ଯାଏଁ ଭିତରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଅଡ଼ୁଆରେ ପଡ଼ିଥିବା ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର୍‌ ବଡ଼ ଆଶା କରି ଭୁବନେଶ୍ବର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ହେଲେ ଆଜି ବି ତାଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ଜୁଲାଇ ୫କୁ ଶୁଣାଣି ଘୁଞ୍ଚାଇଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।

ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଜେଇଙ୍କୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଉଠବସ୍‌ କରିବା ଘଟଣାରେ ଜୁନ୍‌ ୨୪ ତାରିଖରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ପାଟଣାଗଡ଼ ଜେଲ୍‌ ଯାଇଥିବା ନବ ନିର୍ବାଚିତ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର୍‌ଙ୍କୁ ୧ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇଦେଇଥିଲେ ପାଟଣାଗଡ଼ ଏଡିଜେ କୋର୍ଟ । ତେବେ ସେଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଓକିଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଅତିରିକ୍ତ ସ୍ପେଶାଲ ଜଜ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଏଠି ମଧ୍ୟ ଓକିଲ ଆନ୍ଦୋଳନ ଅଡ଼ୁଆ ହୋଇଥିଲା । ଶେଷରେ ବିଧାୟକଙ୍କ ନିଜ ପକ୍ଷ ନିଜେ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ । ସେପଟେ ପାଟଣାଗଡ଼ ଏଡିଜେ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ଜେଇ ଜୟକାନ୍ତ ଶବର ଓ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରବୀଣା ରାଜହଂସ ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ବର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିଥିଲେ । ଆଉ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥକ ସେମାନଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଉଥିବା  ଓ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବା କହିଥିଲେ । 

ସେପଟେ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣ ଦେଖାଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରହିବାକୁ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ଏହାକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ଜେଲ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଯଦି ଚାହିଁବେ ତାହେଲେ  ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ ହସ୍‌ପିଟାଲ ପଠାଇପାରିବେ । ଏବେ ବିଧାୟକଙ୍କୁ କୋର୍ଟରୁ ସିଧା ଭୁବନେଶ୍ବର ଝାରପଡ଼ା ଜେଲକୁ ପଠାଇଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts