Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ସରକାରୀ ଆବାସ ସାତ ସପନ: ପାଇଖାନାରେ ବିତୁଛି ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଅସହାୟ ଜୀବନ

24/02/2020 at 9:14 PM

ତେଲିପୁଟ୨୪/୨: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯେ।ଜନା ନାଁରେ ପାଣି ଭଳି ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି ପଇସା । କିନ୍ତୁ ଘର ଖଣ୍ଡେ ନଥିବାରୁ ପାଇଖାନାରେ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିଛନ୍ତି ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତି । ରେ।ଷେଇ ଠାରୁ ଖାଇବା, ସବୁ କିଛି ଚାଲିଛି ପାଇଖାନାରେ। ପ୍ରଶାସନ ପାଖକୁ ବାରମ୍ବାର ଧାଇଁ ନୟାନ୍ତ ହେବା ପରେ ଏବେ ପାଇଖାନାରେ ଜୀବନ ଜିଉଁଛନ୍ତି ଜୟପୁର ତେଲିପୁଟ ଗାଁର ତିଳୋତ୍ତମା ଓ ମଧୁ ହରିଜନ।

ପାଇଖାନା ପାଲଟିଛି ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳ। ପାଇଖାନା ଭିତରେ ବିତୁଛି ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଅସହାୟ ଜୀବନ। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଜୀବନ କାଟୁଛନ୍ତି ଜୟପୁର ତେଲିପୁଟର ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତ୍ତି  ତିଳୋତ୍ତମା ଓ ମଧୁ ହରିଜନ। ରୋଷେଇ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ଖାଇବା ପିଇବା ଓ ଶୋଇବା ସବୁ କିଛି ଚାଲିଛି ଏହି ପାଇଖାନା ମଧ୍ୟରେ। ସରକାରୀ ଘର ଖଣ୍ଡ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପାଖକୁ ଧାଇଁ ଧାଇଁ ନୟାନ୍ତ ହେବା ପରେ ପାଇଖାନା ପାଲଟିଛି ସ୍ଥାୟୀ ଠିକଣା। ୬ ମାସ ତଳେ ମେଘ ପବନରେ ଘର ପାଖରେ ଥିବା ଗଛଟିଏ ଏମାନଙ୍କ ଘର ଉପରେ ପଡି ଯାଇଥିଲା।ଆଉ ଏଥିରେ ଏମାନଙ୍କ ଚାଳ ଛପର ମାଟି ଘର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।ସେବେଠୁ ପାଇଖାନା ଭିତରେ ଜୀବନ କାଟିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଏହି ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତି।

ତିଳୋତ୍ତମା କି ମଧୁ ହରିଜନ ନୁହଁ । ଏହି ଗାଁର ଅନେକ ଲୋକ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର ପାଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଗାଁର ଧନ ହରିଜନଙ୍କ ଘର ଉପରେ ବି ଗଛ ପଡି ଯାଇଥିଲା।ଆଉ ଏହା ପରେ ଦେଖନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଘରର ଅବସ୍ଥା।ଘର ଉପରୁ ଚାଳ ଛପର ଉଡି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘର ଭିତରକୁ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଚନ୍ଦ୍ର ଦିଶୁଛି । ଆଉ ଘର ବଦଳରେ ପଲିଥିନ ଖଣ୍ଡେ ଦେଇ କାମ ସାରି ଦେଇଛି ପ୍ରଶାସନ। ତେଣୁ ବର୍ଷା ହେଉ କି ଖରା,ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ଏପରି ଦୟନୀୟ ଜୀବନ ବିତାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଏମାନେ ।

   Related Posts