Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||

ଆମୀର କିରଣଙ୍କ ଭଳି ବଜାୟ ରହିବ ଶିବସେନା-ବିଜେପି ସମ୍ପର୍କ : ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ୱତ

5/07/2021 at 1:50 PM

ମୁମ୍ୱାଇ ୫/୭ : ସଦା ସର୍ବଦା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହି ଆସୁଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାଜନୀତି । ୨୦୧୯ରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ସରକାର ଗଢିବା ପରେ ବିଜେପି ଏବଂ ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଶୀତଳ ଯୁଦ୍ଧ । ତେବେ ଏଇ କିଛି ଦିନ ହେବ ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ଅର୍ଥାତ୍ ବେଶି ବନ୍ଧୁତା ଆଡକୁ ଢଳିଛି ଉଭୟଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ । ବାରମ୍ୱାର ଭେଟଘାଟ ଓ ଆଲୋଚନାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟହେଉଛି କି ବିଜେପି-ଶିବସେନା ମଧ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଠାକ୍ ଚାଲିଛି ।

ଏହାରି ଭିତରେ ଶିବସେନା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାଓ୍ୱତ ଏଭଳି ଏକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭାବିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଦେଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନ-କିରଣ ରାଓ ଭଳି ବିଜେପି ଓ ଶିବସେନାର ସମ୍ପର୍କ । କହିବାର ତାତ୍ପର୍ଯ୍ୟ ହେଉଛି କି, ଆମୀର ଓ କିରଣଙ୍କ ୨ ଦିନ ତଳେ ବିଛେଦ ହୋଇଥିଲା । ହେଲେ ଗତକାଲି ସେମାନେ ଏକ ଭିଡିଓ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ।

ଯେଉଁଥିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମେ ଅଲଗା ହେଲେ ବି ଗୋଟିଏ ପରିବାର ଭଲି ରହିବୁ । ଠିକ୍ ସେହିଭଳି ବିଜେପି ଓ ଶିବସେନା ସମ୍ପର୍କ । ରାଓ୍ୱତ କହିଛନ୍ତି ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ଭଳି ନୁହେଁ ଆମ ସମ୍ପର୍କ । ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ରବିବାର ଦିନ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶିବସେନା ସେମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁ ନୁହଁନ୍ତି ।

କେବଳ ଗୋଟିଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉଭୟଙ୍କ ଭିନ୍ନ ମତ ରହିଛି । ଶିବସେନା ସହିତ କୌଣସି ଶତ୍ରୁତା ନାହିଁ, ଆଦର୍ଶଗତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଆସିଛି । ରାଜନୀତିରେ, କିନ୍ତୁ ପରନ୍ତୁର କୌଣସି ପ୍ରଶ୍ନ ନାହିଁ । ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଆଧାର କରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଏ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମର ହାତ ଛାଡି ଆମର ସାଥୀଗଣ, ଯାହାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସେମାନେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । ସେମାନେ ହାତ ନେଇ ଚାଲିଗଲେ । ସେଥିପାଇଁ ମତଭେଦ ଦେଖାଗଲା । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଆମର ଶତ୍ରୁ ନୁହଁନ୍ତି ‘

   Related Posts