Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଟେନିସ୍ ଷ୍ଟାର୍ ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ନୂଆ ଅବତାର: ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଆସିବେ ନଜର

12/11/2020 at 2:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୧୧ : ଭାରତୀୟ ଟେନିସ ତାରକା ସାନିଆ ମିର୍ଜା ନୂଆ ଅବତାରରେ ନଜର ଆସିବେ। ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କୁ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ‘ଏମଟିବି ନିଷେଧ ଅଲୋନ ଟୁଗେଦର’ ର ୱେବସିରିଜରେ ସାନିଆ ନିଜର ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଟିବି ପ୍ରତି ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏହି ଶୋ’ର ଲକ୍ଷ୍ୟ।

ସାନିଆ କହିଛନ୍ତି, ‘ଆମର ସବୁଠାରୁ ପୁରୁଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ଟିବି ଗୋଟିଏ। ଟିବି ସମ୍ପର୍କରେ ଉଜାଗର ହୋଇଥିବା ଅଧା ମାମଲାରେ ପୀଡିତଙ୍କ ବୟସ ୩୦ ବର୍ଷରୁ କମ। ଏହି ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ିବା ଓ ଚିନ୍ତାଧାରାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ନିହାତି ଦରକାର। ଏମଟିବି ନିଷେଧ ଅଲୋନ ଟୁଗେଦର ଏକ ନିଆରା ଓ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଉପାୟରେ ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଥାଏ। ଆଜିର ଯୁବପିଢ଼ି ଦେଶକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଉଥିବା ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି ଅଧିକ ସଚେତନ, ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଓ ସତର୍କ।’

ଟିବିକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ବିପଦ ରହିଛି। କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଏହି ବିପଦ ଆହୁରି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଯାଇଛି। ଟିବି ରୋକିବାକୁ ଏହା ବିରୋଧରେ ସଂଗ୍ରାମ କରିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆହୁରି ମୁସକିଲ ହୋଇଯାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏହି ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ଜଡିତ ହୋଇ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଯୋଗୁଁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ସକାରାତ୍ମକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ବୋଲି ସାନିୟା କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଶୋ’ ଦୁଇ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଵିକ୍କି ଓ ମେଘାଙ୍କ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସମ୍ପର୍କିତ କାହାଣୀ। ଵିକ୍କି ଚରିତ୍ରରେ ସୟଦ ରଜା ଓ ମେଘା ଚରିତ୍ରରେ ପ୍ରିୟା ଚୌହାନ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। ଶୋ’ରେ ସାନି୍ର ମିର୍ଜା ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଵିକ୍କି ଓ ମେଘାଙ୍କ ସାମ୍ନା କରିଥିବା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁଥିବା ନଜର ଆସିବେ। ୫ ଏପିସୋଡର ଏହି ୱେବସିରିଜ୍ ନଭେମ୍ବର ମାସ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଏମଟିବି ଇଣ୍ଡିଆ ଓ ଏମଟିବି ନିଷେଧ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ହେଣ୍ଡଲରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଟିଭି ଶୋ’ ଏମଟିବି ନିଷେଧର ପ୍ରିମିୟର ହୋଇଥିଲା । ଶୋ’ରେ ଟିବି ପ୍ରତି ସଚେତନତା ଓ ଔଷଧ ସେବନର ମହତ୍ତ୍ୱ ସମ୍ପର୍କରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

   Related Posts