Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ରାଜ୍- ଠିକାଦାରଙ୍କ ମନୋମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିରେ।ଧ

16/01/2020 at 5:39 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୧୬।୦୧ – ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ କବଜାରେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଟୁରି ନଦୀ ପଠା ।ଟେଣ୍ଡର ଆଇନକୁ ଖିଲାପ କରି ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲିଛି ବାଲି ଉଠାଣ । ଆଉ ବିରେ।ଧ କଲେ ମାଫିଆଙ୍କ ଆକ୍ରେ।ଶର ଶୀକାର ହେଉଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲେ।କ ।

ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ରାଜ୍ । ଏସ୍କାଭେଟର ମେସିନ୍ ଲଗାଇ ବୁହା ଚାଲିଛି ବାଲି । ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଆମ୍ବାଦଳାସ୍ଥିତ ଟୁରି ନଦୀ ପଠାରେ ବେଧଡକ ବାଲି ଚାଲାଣ କରୁଛନ୍ତି ମାଫିଆ ।ନଦୀ ଗର୍ଭରୁ ବାଲି ଉଠାଣ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା କରୁଛନ୍ତି । ଏଥି ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ନିୟମ ଓ ସର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ବାଲି ଟେଣ୍ଡର ଅନୁସାରେ ବାଲି ଉଠାଣ ସମୟରେ କୌଣସି ମେସିନ୍ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ କଟକଣା ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ସବୁ ନିୟମ କାନୁନକୁ ଫୁ କରି ବେଆଇନ ଭାବେ ବାଲି ଚାଲାଣ କରୁଛନ୍ତି ମାଫିଆ। ମେସିନ ଲଗାଇ ନଦୀ ଗର୍ଭକୁ ଖେ।ଳ କରିଚାଲିଛନ୍ତି । ଆଉ ବିରେ।ଧ କଲେ ମାଫିଆଙ୍କ ଆକ୍ରାଶର ଶୀକାର ହେଉଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ।ଗାଁ ଲେ।କଙ୍କୁ ଗୁଣ୍ଡା ଲଗାଇ ଧମକ୍ ଚମକ ଦେଉଥିବା ଅଭିଯେ।ଗ ହେ।ଇଛି ।

ନିକଟରେ ଠିକାଦାରଙ୍କ ମନୋମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିରେ।ଧ କରିବା ସହ ଗୋଟିଏ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟିପର  ଓ  ଗୋଟିଏ ଏସ୍କାଭେଟର ମେସିନକୁ  ଅଟକ ରଖିଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲେ।କ । ଏହାକୁ ନେଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍ କରିଥିଲେ ପ୍ରଶାସନ । ତେବେ ଆଗକୁ ଯଦି ପ୍ରଶାସନ କରିଥିବା  କଟକଣାକୁ ବାରମ୍ବାର ଖିଲାପ୍ କରାଯାଏ, ତା ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ଼  କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  ନବରଙ୍ଗପୁର ଉପ- ଜିଲ୍ଲାପାଳ ।

ନଦୀ ଗର୍ଭରୁ ବାଲି ଉଠାଣ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନର ଏତେ କଟକଣା ସତ୍ବେ କିଭଳି ଠିକାଦାର ବାଲି ଉଠାଣରେ ବଡ ବଡ ମେସିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତା ଉପରେ ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ଦୃଷ୍ଟି ଦେବା ସହ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଜରୁରୀ ହେ।ଇପଡିଛି ।

   Related Posts