Wednesday, April 24, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଦୁନିଆର ପ୍ରଥମ ୫ଜି ଫୋନ ଲଞ୍ଚ କରିବ ସାମସଙ୍ଗ : ୧୦୦ ଗୁଣ ଅଧିକ ହେବ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସ୍ପିଡ଼

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/୩ : ଜ୍ଞାନ କୌଶଳରେ ଅଗ୍ରଣୀ ସାମସଙ୍ଗ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ଦୁନିଆର ପ୍ରଥମ ୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ସ୍ପିଡ଼ ଏବଂ ଆଧୁନିକ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକା ଖୁସି ଖବର |

ଏହି ୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ଇଣ୍ଟରନେଟ ସ୍ପିଡ଼ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ତୁଳନାରେ ୧୦ରୁ ୧୦୦ ଗୁଣ ଅଧିକ ରହିବ | ଏହି ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନରେ ରେଡ଼ିଓ ସ୍ପେକଟ୍ରମର ସର୍ବୋତ୍ତମ କୌଶଳ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ | ଏହି ୫ଜି ଇଣ୍ଟରନେଟ ସ୍ପିଡ଼ ସାହାଯ୍ୟରେ ଯେକୌଣସି ବଡ ଡାଟାକୁ ସହଜରେ ଅପଲୋଡ଼ ଏବଂ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରାଯାଇପାରିବ |


ଏହି ଫୋନ ହାଇ ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସି ବେଣ୍ଡ 3.5GHz ଠାରୁ 26GHz ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସିରେ କାମ କରିବ | ଏହା ସହିତ ଅନେକ ଡିଭାଇସକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସହ ଯୋଡ଼ା ଯାଇପାରିବ | କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଡିଭାଇସର ଇଣ୍ଟରନେଟ ସ୍ପିଡ଼ କମିବ ନାହିଁ | ଏହି ୫ଜି ସମସ୍ତ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଏବେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନାହିଁ | ଏହାର ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ୪ଜି ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନର ଜ୍ଞାନ କୌଶଳ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ହେବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ୪ଜି ଫୋନରେ ସର୍ବାଧିକ ସ୍ପିଡ଼ ୪୫ ଏମବିପିଏସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ଭବ |


୨୦୨୦ ମସିହା ସୁଦ୍ଧା ଅନେକ ଦେଶରେ ୫ଜି ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନ ଲଂଚ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି |

441 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର