Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

ବାପାଙ୍କ ଭଳି ପୁଅ : ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ପୁଅ ମାରିଲେ ପୁଣି ଏକ ଦ୍ବି-ଶତକ, ଦୁଇ ମାସରେ ଦ୍ବିତୀୟ ରେକର୍ଡ

18/02/2020 at 7:33 PM

କୋଲକାତା ୧୮।୦୨- ବାପାଙ୍କ ଭଳି କିନ୍ତୁ ବାପାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବି ଅଧିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ।  ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଟିନ୍‌ ଏଜ୍‌ ପୁଅ  ସମିତ ଦ୍ରାବିଡ ମାରିଛନ୍ତି ଡବଲ ସେଞ୍ଚୁରୀ । ବଡ କଥାଟି ହେଲା , ସମିତଙ୍କ ଏହି ଦ୍ବିଶତକ ପ୍ରଥମ ନୁହେଁ । ଦି ମାସ ହେବନି ସେ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ରନ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଅଳ୍ପ ଦିନ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ସମିତ ଦ୍ରାବିଡ କରିଛନ୍ତି ରେକର୍ଡ , ୧୪ ବର୍ଷରୁ କମ୍  ବିଟିଆର ସିଲ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍‌‌ର ସେ ଏପରି ଦମଦାର ଶୋ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବେ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

 ମାଲ୍ୟା ଅଦିତି ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ସ୍କୁଲ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳୁଥିବା ସମିତ ଦ୍ରାବିଡ ଶ୍ରୀ କୁମାରନ ସ୍କୁଲ ବିରୋଧରେ ଏପରି ବିରାଟ ସ୍କୋର କରି ତାଙ୍କ  କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଭାର ଜୋରଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୪ ରନ୍‌ ସ୍କୋର କରିଥିବା ସମିତ ୩୩ଟି ବାଉଣ୍ଡାରି  ମାରିଛନ୍ତି . ସମିତଙ୍କ ଏହି ରନ୍‌ ବଲରେ ମାଲ୍ୟା ଆଦିତି ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ୩ ୱିକେଟ୍‌ରେ ୩୭୭ ରନ୍‌ କରି ପାଳି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଜବାବରେ  ସ୍ରୀ କୁମାରନ୍‌ ମାତ୍ର ୧୧୦ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । କେବଳ ବ୍ୟାଟ ନୁହେଁ ବଲ୍‌ରେ ବି ସମିତ ଦ୍ରାବିଡ ଦେଖାଇଛନ୍ତି  ଖେଳ । ସେ ବୋଲିଂ କରି ୨ଟି ୱିକେଟ ନେଇଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ୨୬୭ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଛି ।

 ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସମିତ ଦ୍ରାବିଡ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ଅନ୍ୟ ଏକ ଅଣ୍ଡର ୧୪ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବି ଦ୍ୱିଶତକ ମାରିଥିଲେ । ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ  କୋଲକାତାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା  ଭାଇସ ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ଇଲେଭେନ ବନାମ ଧରୱାଡା ଜୋନ୍ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୨୦୪ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ ସମିତ ।  ସେତେବେଳେ ସେ ୨୫୬ ଟି ବଲ୍‌ରେ ୨୨ଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର ରହିଥିଲେ ବି ସେ ବୋଲିଂ କରି ୩ ଟି ୱିକେଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

 ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ, ମିଷ୍ଟର ୱାଲ୍‌ ଭାବେ ପରିଚିତ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀର ମୁଖ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ଜଣେ ପୁରା କୁଲ୍‌ ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କ୍ରିକେଟର ଭାବେ ତାଙ୍କର ପରିଚିତି ଅଧିକ । ତାଙ୍କ ପୁଅ ସ୍କୁଲ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏକ ବଡ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ।   

   Related Posts