Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଲେ ସମ୍ଭାବନା, ଟ୍ରୋଲ୍ ହେବା ପରେ ହାତଯୋଡି ମାଗିଲେ କ୍ଷମା

9/07/2021 at 4:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୭: ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ, ଷ୍ଟାରମାନଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ଶବ୍ଦ କହିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଖୁବ୍ ଟ୍ରୋଲ୍ କରାଯାଉଛି । ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ଟିଭି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୁମୁନ୍ ଦତ୍ତା ଏବଂ ପରେ ୟୁଭିକା ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଗ୍ ବସ୍ ଫେମ୍ ସମ୍ଭାବନା ସେଠ୍ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେ ଜୁନ୍ ୧୬ ରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ସମ୍ଭାବନା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅବିନାଶ ଦ୍ୱିବେଦୀ ଲୋକଙ୍କୁ ହସାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସେ ଜାଣି ନଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଏହି ଭିଡିଓ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇଯିବ ବୋଲି।

PunjabKesari

ବାସ୍ତବରେ, ସେୟାର କରିଥିବା ଭିଡିଓରେ ଉଭୟ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ବିଷୟରେ କିଛି ଆପତ୍ତିଜନକ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ଯାହା ପରେ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ଦୁହେଁ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଫ୍ୟାନ୍ସମାନଙ୍କ ନିକଟରେ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି। ସମ୍ଭାବନା ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କ୍ଷମା ମାଗୁଥିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସମ୍ଭାବନା ଏବଂ ଅବିନାଶ କାରରେ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଜୁନ୍ ୧୬ ରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଥିଲୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯେ ସେହି ଭିଡିଓରେ ଏକ ଭାଷା ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିଲା ଯାହା ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଭାଷା ଯାହାକି ଝାଡଖଣ୍ଡର ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଏବଂ ଏଥିରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଆସନ୍ତି । ଆମେ ଅନୁଭବ କଲୁ ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଲୋକ ଆଘାତ ପାଇଛନ୍ତି । ଆମର ଅର୍ଥ ଏହା ନଥିଲା, ଆମେ ହ୍ୟୁମରସ୍ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁ । ଆମେ କେବଳ ହ୍ୟୁମର୍ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲୁ । ହସିବା ଏବଂ ହସାଇବାକୁ ଥିଲା। ‘

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆମେ କାହାକୁ ପରିହାସ କରିବା କିମ୍ବା କୌଣସି ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ପରିହାସ କରିବା । ଆମ ଭିଡିଓରେ କୌଣସି ସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ନାହିଁ, ତେଣୁ ବେଳେବେଳେ କିଛି ଭୁଲ କଥା ପାଟିରୁ ବାହାରିଯାଏ, ଭୂଲ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଏହି ଭୁଲ ପାଇଁ, ଆମେ ଆମର ଯେତେ ବି ସବ୍ସସ୍କ୍ରାଇବର୍ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ନହୁଅନ୍ତୁ ଯେତେବି ଫଲୋୟର୍ସ ଅଛନ୍ତି ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୁଁ କ୍ଷମା ମାଗୁଛି ।’

   Related Posts