Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ୧୨ ବିରୋଧି ଦଳ, ମାଗଣା ଟିକା ସହ ବେରୋଜଗାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ଦେବାକୁ ରଖିଲେ ଦାବି
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ କରୋନା ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ ନେବ ଡବ୍ଲ୍ୟୁଓଡିସି, ୧୦ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଦେଲା ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅମାନିଆଙ୍କୁ ସାବାଡ୍ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ବାଟୁଳି ମାଡ କଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • କବର ଦେବାକୁ ଘରେ ନଥିଲେ କେହି ପୁରୁଷ, ପିପିଇ କିଟ୍ ପିନ୍ଧି ମୁସଲିମ୍ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ କଲେ ବିଡିଓ
  • ||
  • ପୃଥିବୀରେ ହେବ ଉଲକା ବର୍ଷା, ଏହି ଦିନ ଆକାଶରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଦୁର୍ଲଭ ଦୃଶ୍ୟ…
  • ||

ସୀମା ଟପିଲା ବର୍ବରତା, କଏଦୀଙ୍କ ପୋଷାକ ଖୋଲି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

28/04/2020 at 10:11 PM

ସାଲଭାଡର, ୨୮|୦୪:   ଗୋଟିଏ ପଟେ ସାରା ବିଶ୍ୱ କରୋନା ଭାଇରସ ମୁକାବିଲକା କରୁଛି .। ସମସ୍ତ  ସମସ୍ତଙ୍କଠାରୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଇଲ୍ ସାଲଭାଡରରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଠାରେ କଏଦୀମାନଙ୍କୁ ଏତି ଅମାନବୀୟ ଭାବେ ଅତ୍ୟାଚାର କରାଯାଇଛି । ଜେଲରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ପୋଷାତ ଖୋଲି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦିଆଯାଇଛି । ଯାହାକୁ ଦେଶର ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ ନେତା ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନାୟୀବ ବୁକେଲେଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛି । ଜେଲରେ ପ୍ରାୟ ୧୨,୮୬୨ଜଣ କଏଦୀ ରହିଛନ୍ତି ।  

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନାୟୀବ ନିକଟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଏହି ହୃଦୟ ବିରାଦକ ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । କଏଦୀଙ୍କୁ ଏଠାରେ ଲୁହା ବାକ୍ସରେ ରଖିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ଅତି ଅମାନବୀୟ ଭାବେ ଅତ୍ୟାଚାର କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟକୁ ଅବମାନନା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଏହାକୁ ୱେଇ ଆମେରିକା ହ୍ୟୁମାନ୍ ରାଇଟସ୍ ଓ୍ୱାଚର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଜୋସ୍ ମିଗୁଏଲ୍ ବିଭାନକୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିଶ୍ୱସ୍ତରରେ ନିନ୍ଦା କରାଯିବା ଉଚିତ । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିଜ ସ୍ୱାଧୀନତା ଶକ୍ତିର ଦୂରୁପଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏଲ୍ ସାଲଭାଡରୁ ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସନରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଏହାସହ ସାଲଭାଡରବାସୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଆମେରିକାର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଘଟଣା ଚିନ୍ତାଜନକ । ଏହା କଏଦୀଙ୍କ ମୌଳିକ ଅଧିକାରର ଉଲଙ୍ଘନ ।

ତେବେ ବୁକେଲେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରଠୁ ପ୍ରାୟ ୧୦ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ ଓ ଆର୍ମୀକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇ ବିଭିନ୍ନ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇ ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର କରାଯାଉଛି । ପୋଲିସ ଓ ସେନାକୁ ଲଗାଇ ବର୍ବରତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି । ତବେ ଏପରି କରିବା ଦ୍ୱାରା କଏଦୀମାନୀ ଜୀବନ ସାରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପାଇଁ ଅନୁଶୋଚନା କରିବେ ବୋଲି ବୁକେଲେ ସଫେଇ କହିଛନ୍ତି ।  

   Related Posts